Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/08/2012 – Brownlee Olympic Gold Run





  
Pos Name Category Club Time
1 TOM BRUNT HOLMFIRTH 00:10:29
2 ANDREW WRENCH V40 TODMORDEN 00:10:35
3 CHRISTOPHER SMALE V40 BINGLEY 00:10:38
4 MATTHEW ATHERSMITH WHARFEDALE 00:10:43
5 EDWARD EVANS U18 WHARFEDALE 00:10:51
6 SETH WATERMAN U14 HOLMFIRTH 00:10:55
7 KEVIN HOULT CALDER 00:10:59
8 ROB WHITE BUXTON 00:11:05
9 JAMES LUND U14 KLY & C 00:11:09
10 STEVE SMITHIES V40 CALDER 00:11:15
11 IAN FOTHERGILL CRAVEN ENERGY 00:11:23
12 SHANE BEAUMONT KLY & C 00:11:32
13 THOMAS NELSON U12 WHARFEDALE 00:11:32
14 ROBERT PARADISE CALDER 00:11:34
15 GARY CHAPMAN V40 CRAVEN ENERGY 00:11:38
16 DARREN FISHWICK V40 CHORLEY 00:11:40
17 ROBIN BRADBURY V40 UA 00:11:46
18 CHRIS NEEDHAM LEEDS CITY 00:11:51
19 BEN IMESON RIPON 00:11:56
20 JAMIE WRENCH UA 00:11:57
21 CLAIRE GREEN F P&B 00:11:59
22 STEVE COY ILKLEY 00:12:02
23 ADAM BENNETT ILKLEY 00:12:13
24 LUCY NEEDHAM F HOLMFIRTH 00:12:16
25 HARRY SHELBOURNE U12 PENISTONE FR 00:12:17
26 SALLY RATCLIFFE F STOCKPORT 00:12:22
27 ELIZABETH GREENWOOD FU14 BLACKBURN 00:12:23
28 ANDREW SHELBOURNE V40 PENISTONE FR 00:12:24
29 PHILIP HOBBS V40 HOLMFIRTH 00:12:38
30 CLIVE GREATOREX V40 TODMORDEN 00:12:39
31 PAUL BROWN TRAWDEN 00:12:45
32 JOHN EGAN V40 WHARFEDALE 00:12:51
33 ELEANOR KITCHEN F BINGLEY 00:12:53
34 STEVE GRIMLEY V40 CALDER 00:12:56
35 PETE DIMITRIJEVIC WHARFEDALE 00:13:01
36 LOGAN HARGREAVES MADHAS U12 WHARFEDALE 00:13:02
37 ROYCE CARTER V40 KLY & C 00:13:03
38 SARAH PICKERING FU14 ILKLEY 00:13:03
39 LOUISA PICKLES F WHARFEDALE 00:13:04
40 GREGAN BAKER U12 PENDLE 00:13:05
41 ZARA KNAPPY FU18 KLY & C 00:13:05
42 DICK BALLANTINE V40 CRAVEN ENERGY 00:13:09
43 JOSH CRANE U18 ILKLEY 00:13:11
44 ANNA ANDERSON F PENDLE 00:13:13
45 JOHN ANDERSON V50 PENDLE 00:13:14
46 MALCOLM PICKERING V60 ILKLEY 00:13:16
47 GEORGE CARMAN U12 WHARFEDALE 00:13:22
48 PAUL CARMAN WHARFEDALE 00:13:23
49 RACHEL PILLING F P&B 00:13:25
50 MARK DAVID V40 NIDD VALLEY 00:13:27
51 ALISON EAGLE FV50 ILKLEY 00:13:34
52 DEREK WALKDEN V40 WHARFEDALE 00:13:34
53 SARAH GRANT FV40 ABBEY 00:13:35
54 IAN CASTLE V40 LBT 00:13:37
55 IAN RINGROSE V50 TIGER SQUAD 00:13:39
56 OWEN MILLS V40 UA 00:13:42
57 ROBBIE MATTHEWS U12 ILKLEY 00:13:42
58 ALAN MARTIN V40 PRESTON 00:13:44
59 SALLY HANDFORD FU16 KLY & C 00:13:45
60 JAMES PICKERING U14 ILKLEY 00:13:47
61 JOHN FORTESCUE V50 ABBEY 00:13:49
62 GENEVIEVE DURRANS FU14 HOLMFIRTH 00:13:50
63 GARY MUIR V50 CALDER 00:13:52
64 ERIC DRAKE V40 UA 00:13:56
65 NATALAYA IRVINE FU12 BLACKBURN 00:13:58
66 DAVID SOUTAR U14 UA 00:13:59
67 JACKIE SCARF FV50 CALDER 00:14:00
68 PETER CLARKE V50 TODMORDEN 00:14:01
69 JAYNE BUTTERWORTH FV40 SKIPTON 00:14:03
70 STUART HAYTON V40 BOWLAND 00:14:06
71 SAM WOOD ILKLEY 00:14:08
72 MARTIN LOVE V50 SALTAIRE 00:14:11
73 BEN RICKARD U14 UA 00:14:11
74 SUNNIVAH WATERMAN FU12 HOLMFIRTH 00:14:11
75 ANDY PETTIT V40 CRAVEN ENERGY 00:14:13
76 TOM LOVE U16 SALTAIRE 00:14:14
77 TOM CAVELL U14 CALDER 00:14:16
78 ALISON BENNETT FV50 ILKLEY 00:14:17
79 PAUL JACKSON V40 CHORLEY 00:14:19
80 PETE HUDSON V50 MERCIA 00:14:20
81 JOHN SINCLAIR V50 RETFORD 00:14:21
82 WILLIAM TITLEY V40 TRAWDEN 00:14:23
83 DECLAN HAYES V40 CRAVEN ENERGY 00:14:28
84 JACK BEAUMONT U12 KLY & C 00:14:33
85 PHIL SCARF V40 CALDER 00:14:37
86 MOLLIE JAGGER FU16 CALDER 00:14:39
87 GRAHAM PILLING KIRKSTALL 00:14:41
88 CAROLINE HARDING F P&B 00:14:44
89 ANN HALL FV50 ABBEY 00:14:45
90 ANDREW SOUTAR V40 HARROGATE 00:14:46
91 PETER ELLWOOD V40 BINGLEY 00:14:55
92 ADELA REPERECKI FV50 ILKLEY 00:15:00
93 TOM McDONALD V70 BINGLEY 00:15:03
94 PHIL ROBINSON V50 NIDD VALLEY 00:15:03
95 ANTHONY MORTON V40 CRAVEN ENERGY 00:15:04
96 NICK HAM V40 STOCKPORT 00:15:07
97 TREVOR MURGATROYD V50 CALDER 00:15:09
98 STEVEN CAVELL V50 CALDER 00:15:12
99 GEORGE LOVE U14 UA 00:15:16
100 CHRISTINE PRESTON FV40 CRAVEN ENERGY 00:15:16
101 WILLIAM WOODWARD U14 RETFORD 00:15:20
102 LUKE WOODWARD U12 RETFORD 00:15:26
103 STEVE WOODWARD V40 RETFORD 00:15:26
104 JOANNE SHELBOURNE FV40 PENISTONE FR 00:15:28
105 CHARLIE TIGER SMITH U12 ILKLEY 00:15:31
106 JANN SMITH FV40 ILKLEY 00:15:31
107 BETH MORLEY FU12 ILKLEY 00:15:32
108 LINDA MURGATROYD FV40 CALDER 00:15:32
109 TIRAS WATERMAN U12 HOLMFIRTH 00:15:33
110 HEATH RILEY V40 HALIFAX 00:15:33
111 KEERA NELSON FU12 WHARFEDALE 00:15:34
112 LAURA KNOWLES FU12 KLY & C 00:15:34
113 ERIKA CARTER FU18 KLY & C 00:15:41
114 RACHEL FINDLEY-ROBINSON F DARK PEAK 00:15:44
115 JOHN PRESTON V40 CRAVEN ENERGY 00:15:44
116 ROWEN RATCLIFFE F UA 00:15:48
117 PAUL HARRIS CRAVEN ENERGY 00:15:50
118 CAROL YOUNG FV50 CRAVEN ENERGY 00:15:57
119 DAVE BESTON V50 ABBEY 00:15:57
120 ALEX ROBINSON U12 WETHERBY 00:15:58
121 HELEN LOVE FV50 SALTAIRE 00:16:06
122 TEGAN KNAPPY FU12 KLY & C 00:16:07
123 GAENOR COY F ILKLEY 00:16:07
124 VINCENT ASKINS U12 KLY & C 00:16:14
125 DIANE McDONALD FV40 KLY & C 00:16:18
126 TINA KELLY F KLY & C 00:16:18
127 CAL DYSON U14 UA 00:16:19
128 KATIE HANDFORD FU14 KLY & C 00:16:29
129 KATY HALL FV40 CRAVEN ENERGY 00:16:32
130 EMILY COX FU12 KLY & C 00:16:37
131 SHEELAGH RATCLIFF FV50 ABBEY 00:16:38
132 THIRZA HYDE FV50 CALDER 00:16:57
133 MARK BIRBECK V40 HORWICH 00:17:01
134 HARRY HOBBS U12 HOLMFIRTH 00:17:03
135 HELEN SOUTAR FV40 HARROGATE 00:17:04
136 SOPHIE BROWN FV40 ILKLEY 00:17:08
137 ANDREW BENNETT V50 ILKLEY 00:17:09
138 EMMA O'LOONEY FV40 ILKLEY 00:17:11
139 HILARY LANE FV50 ABBEY 00:17:18
140 DON BUFFHAM V50 OTLEY 00:17:25
141 MICK WADDILOVE V40 KLY & C 00:17:49
142 SUE RATCLIFFE FV50 SADDLEWORTH 00:17:52
143 RONA SOUTAR FU16 UA 00:18:00
144 BEN FISHER U12 ABC RUNNERS 00:18:05
145 ADRIAN DUNBAR V50 CRAVEN ENERGY 00:18:05
146 ANDREW HOWDEN BRIDGTOWN TRI 00:18:31
147 LYNDA HARGREAVES FV40 WHARFEDALE 00:18:35
148 JULIE ELMES FV40 ILKLEY 00:18:58
149 EMILY RICKARD FU12 UA 00:19:31
150 DIANE KITCHEN FV50 ILKLEY 00:19:34
151 RICHARD HANDFORD V50 KLY & C 00:19:42
152 ANDREW KITCHEN V50 ILKLEY 00:19:49
153 SALLY PICKERING FV40 ILKLEY 00:19:53
154 KATHY BRIDGER FV50 TODMORDEN 00:20:00
155 LIZ BOOTHMAN FV60 BAILDON 00:20:05
156 CLIVE BOOTHMAN V60 BAILDON 00:20:08
157 JACK McGUIRE V50 CLAYTON 00:20:12
158 JANICE DAVIDSON FV50 BAILDON 00:20:22
159 ANNA PICKERING FU16 ILKLEY 00:20:25
160 TOM HILTON V60 CHORLEY TRI 00:20:32
161 OLIVIA FINN FU12 P&B 00:20:54
162 MARTIN FINN V40 P&B 00:20:54
163 COLIN DAVIDSON V60 BAILDON 00:20:59
164 CAMILLE ASKINS FV40 KLY & C 00:22:04
165 WILF ASKINS U14 KLY & C 00:22:11
166 POPPY BALLANTINE FU12 KLY & C 00:22:22
167 ALEX ROBINSON FU12 UA 00:23:35
168 CHARMAIN HEATON FV50 RETFORD 00:23:37
169 KITTY BALLANTINE FU12 KLY & C 00:25:27
170 KAREN BALLANTINE FV40 KLY & C 00:25:27
171 DARREN FISHWICK HOWGILL 00:29:41
172 ROBIN BRADBURY CALDER 00:29:42