Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/07/2012 – Ingleborough





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey Gent Mercia FR 00:48:08
2 Paul Webb Gent 00:49:48
3 Matt Whitfield Gent RAF 00:50:32
4 John Rocke Gent Dark Peak 00:51:51
5 Paul Butler Gent40 Loftus & Whitby 00:53:05
6 Lewis Rodgers Gent Loftus & Whitby 00:53:40
7 Josh Tighe Gent Northumberlan FR 00:53:45
8 Colin Walker Gent40 P & B 00:53:47
9 Mark Chippendale Gent40 Bowland 00:53:57
10 Andrew McFarlane Gent40 Clayton Le Moors 00:54:40
11 Sam Fisher Gent Howgill 00:54:45
12 Steve Webb Gent50 Valley Striders 00:54:48
13 Martin Hartley Gent 00:55:00
14 Dave Kirkham Gent Wharfedale 00:55:16
15 Spencer Riley Gent Wharfedale 00:55:24
16 Melanie Hyder Lady Helm Hill 00:55:27
17 Martin Holroyd Gent40 Borrowdale FR 00:55:41
18 Lucas Wootton Gent 00:55:59
19 David White Gent40 Helm Hill 00:56:20
20 Jonathon Purslow Gent40 00:56:38
21 Alex Brown Gent Helm Hill 00:56:44
22 Mark Walsh Gent40 Darwen 00:56:48
23 Rob Williamson Gent40 Loftus & Whitby 00:57:18
24 Ian Rowbotham Gent50 Ilkley 00:57:51
25 Jonathan Boothman Gent40 Wharfedale 00:57:55
26 Dionne Allen Lady Leigh 00:57:58
27 Declan Murray Gent Edinburgh Uni 00:58:22
28 John Osbourne Gent40 00:58:22
29 Clare Pearson Lady Skipton AC 00:58:29
30 Thomas Corrigan Gent 00:58:34
31 Matthew Gurney Gent Baildon 00:58:40
32 Tristan Sheard Gent40 Stainland Lions 00:59:02
33 Simon Fox Gent40 Darwen 00:59:02
34 Andrew Orr Gent40 Clayton Le Moors 00:59:12
35 Phil Mather Gent 00:59:54
36 Simon James Gent 01:00:03
37 Becult Taylor Lady Blackburn 01:00:24
38 Tomas Wright Gent 01:01:09
39 Iain Glendenning Gent Calder Valley 01:01:10
40 John Hampshire Gent40 Skipton AC 01:01:17
41 Carol Evans Lady40 Settle 01:01:24
42 Paul Brown Gent Trawden 01:01:42
43 Mairead Rocke Lady Cambridge Uni 01:01:50
44 Brian Stallwood Gent50 FRA 01:01:54
45 Phil Thurrow Gent40 Helm Hill 01:01:57
46 Ryan Belshaw Gent 01:02:02
47 Patrick Hanna Gent Howgill 01:02:17
48 Graham Bird Gent40 Wharfedale 01:02:25
49 Sean Robinson Gent Howgill 01:02:30
50 Jim Roberts Gent40 Wharfedale 01:02:40
51 Dick Waddington Gent40 Ilkley 01:03:11
52 Derek Reilly Gent40 Darwen 01:03:17
53 Barry Scott Gent40 01:03:18
54 Steve Smith Gent50 Ripon 01:03:21
55 Alan Dodds Gent40 Howgill 01:03:25
56 Will Buckton Gent Ilkley 01:03:31
57 Michael Griffin Gent Wharfedale 01:03:49
58 Robert Crawford Gent Helm Hill 01:03:51
59 Kathleen Aubrey Lady40 Helm Hill 01:03:53
60 Martin Kirby Gent40 York Acorn 01:04:01
61 Kate Archer Lady Ilkley 01:04:11
62 Ralph Barker Gent50 Denby Dale 01:04:27
63 Laura Riches Lady Leigh 01:04:44
64 Sharon McDonald Lady40 Settle 01:04:52
65 Ian Newbold Gent40 Wharfedale 01:05:03
66 Richard Roberts Gent Highland Hill Runners 01:05:10
67 Sarah Tipler Lady Wharfedale 01:05:20
68 Ellie Maddocks Lady 01:05:41
69 Chris Woods Gent 01:05:41
70 Jonathon Stubbs Gent40 Darwen 01:05:55
71 Danny Coe Gent Wharfedale 01:06:13
72 Joe Mellor Gent40 01:06:21
73 Graham Kaye Gent FRA 01:06:22
74 Julia Leventon Lady Trafford AC 01:06:22
75 Patrick Walkington Gent Wakefield AC 01:06:27
76 Mark Pendlebury Gent40 Clayton 01:06:42
77 Randolph Haggerty Gent40 Kirkstall 01:06:48
78 Edie Hemstock Lady 01:06:55
79 Gary Capstick Gent40 01:07:02
80 John Boothman Gent40 01:07:32
81 Jason McDonald Gent40 01:07:47
82 Graha Barnes Gent50 01:07:53
83 Alan Coulston Gent 01:08:04
84 Robert Shuttleworth Gent40 Dallam RC 01:08:05
85 Nick Done Gent40 Wharfedale 01:08:05
86 Nick Iles Gent40 Nidd Valley 01:08:20
87 Tomas Mildorf Gent Valley Striders 01:08:29
88 David Naylor Gent50 Clayton Le Moors 01:08:31
89 Ken Murphy Gent40 Lonsdale 01:08:40
90 Bernard Kivlehan Gent50 01:08:58
91 Dean Stockwell Gent40 Esk Valley 01:08:58
92 Hester Cox Lady40 Thirsk & Sowerby 01:08:59
93 Paul Jennings Gent40 Kendal Tri 01:09:00
94 Steve Almond Gent50 01:09:20
95 Deborah Maudney Lady40 Settle 01:09:29
96 Alan Davidson Gent40 Nidd Valley 01:09:38
97 Adrian Leigh Gent50 Dallam RC 01:09:49
98 Graeme Tiffany Gent40 Pudsey Pacers 01:09:57
99 Anthony Curtis Gent50 01:10:01
100 Piers Barber Gent 01:10:15
101 Martin Smillie Gent50 FRA 01:10:38
102 Mark Whitaker Gent50 Todmorden 01:10:48
103 Stuart Hayton Gent40 Bowland 01:10:48
104 Peter Leighton Gent40 Horwich 01:10:49
105 Andrea Edmonson Lady40 Settle 01:11:02
106 Ian Smith Gent60 Bolton 01:11:10
107 Peter Gronbech Gent40 01:11:31
108 Simon Froude Gent50 01:11:50
109 Gary Wilson Gent40 Settle 01:12:09
110 John Orrell Gent40 Blackburn 01:12:12
111 Mark David Gent40 Nidd Valley 01:12:13
112 Gerald Paxford Gent40 FRA 01:12:16
113 Alan Barr Gent40 01:12:22
114 Michael Hendry Gent Chorley 01:12:22
115 Ian France Gent40 Bowland 01:12:25
116 Ellen Homewoood Lady Westerlands 01:12:26
117 Anne Pickles Lady50 01:12:33
118 Annie Carrington Lady40 Settle 01:12:37
119 Jim Fisher Gent50 Howgill 01:12:43
120 John Thompson Gent50 Wharfedale 01:12:45
121 Brian Sherwood Gent40 Nidd Valley 01:12:46
122 Robert Dawson Gent40 01:12:49
123 Emma Dodd Lady Wharfedale 01:12:50
124 Val Done Lady40 Wharfedale 01:12:53
125 Andy Thorpe Gent40 CUFR 01:13:02
126 Andrew Weller Gent40 01:13:10
127 Graham Schofield Gent50 Chorley 01:13:31
128 Phil Robinson Gent40 01:13:36
129 Jean Powell Lady40 Wharfedale 01:13:51
130 Ann Hall Lady50 Abbey Runners 01:14:04
131 Christine Whitaker Lady50 Wharfedale 01:14:08
132 Martin Ralph Gent 01:14:19
133 Ian Goodyear Gent60 Bingley 01:14:28
134 John Crabtree Gent50 Baildon 01:14:46
135 Colin Shackleton Gent50 01:15:03
136 Jenn Mattinron Lady Howgill 01:15:09
137 Martin Brady Gent50 Clayton Le Moors 01:15:22
138 Kelly Stallwood Lady 01:15:37
139 Martin Barry Gent40 01:15:43
140 Neil Fairburn Gent40 Baildon 01:15:44
141 Theresa Duckett Lady40 Horsforth 01:16:00
142 Victoria Upton Lady Helm Hill 01:16:40
143 Mark Charnley Gent40 01:16:44
144 Danfel Stocks 01:16:45
145 Brian Hugill Gent40 Wharfedale 01:17:05
146 Lindsay Buck Lady50 Cumberland FR 01:17:13
147 Jenni Boocock Lady Chorley 01:17:14
148 Christine Jennings Lady40 Kendal Tri 01:17:16
149 Robin Nicolson Gent40 Clayton Le Moors 01:17:34
150 Peter Dugdale Gent50 Clayton Le Moors 01:17:56
151 Martin Stoney Gent Trawden AC 01:18:00
152 David Timmins Gent60 FRA 01:18:16
153 Graham Jameson Gent70 Lancaster & Morecambe 01:18:22
154 Amy Fretwell Lady Settle 01:18:24
155 Sarah Cross Lady40 Settle 01:18:26
156 Katy Thompson Lady50 Clayton Le Moors 01:18:51
157 Thomas Morton Gent Wakefield AC 01:19:11
158 Steve Hunn Gent50 Skipton AC 01:19:20
159 Rebecca Throup Lady Wharfedale 01:20:21
160 Christine Addison Lady40 Horsforth 01:20:28
161 Sam Fugill Gent Nidd Valley 01:20:42
162 Sharon Newbold Lady40 Wharfedale 01:21:05
163 Peter Fleming Gent50 01:21:15
164 David Haigh Gent40 01:21:22
165 George Thompson Gent60 Clayton Le Moors 01:21:26
166 Sue Morley Lady50 Ilkley 01:21:31
167 Neil Wallace Gent Pudsey Pacers 01:22:20
168 Sheelagh Ratcliff Lady50 Abbey Runners 01:22:52
169 Vince Stockwell Gent40 Esk Valley 01:23:26
170 Ian Walker Gent50 Wakefield AC 01:23:46
171 Paul Byrne Gent40 01:24:08
172 Sally Horn Lady40 01:24:15
173 David Richards Gent50 Formula One 01:24:23
174 Elizabeth Hindle Lady50 Dallam RC 01:24:25
175 Stephen Tindall Gent40 Wharfedale 01:25:23
176 David Munt Gent50 Ranglagh 01:25:41
177 Hilary Lane Lady50 Abbey Runners 01:26:43
178 James Mitchinson Gent60 01:27:20
179 John Francis Gent60 Clayton Le Moors 01:27:33
180 Angela Shuttleworth Lady50 Howgill 01:30:09
181 Alison Fowler Lady Chorley 01:30:36
182 Peter James Gent50 West Pennine 01:31:48
183 Andrew Uttley Gent 01:31:48
184 Sue Coates Lady60 Baildon 01:31:55
185 Gordon Kaye Gent50 Bingley 01:32:59
186 Michelle Fuller Lady40 Astley 01:33:12
187 Sarah Chalmers Lady40 Nidd Valley 01:38:46