Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/09/2011 – Viking Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Nicholas Barber MO/1/50 Pennine FR 01:00:45
2 Paul Butler M45/1/50 Loftus & Whitby 01:02:03
3 Andy Blackett MO/2/48 Durham FR 01:02:54
4 Jason Stevens M40/1/50 Calder Valley 01:03:18
5 Lee Bennett M40/2/48 N'land Fell R. 01:05:09
6 Steve Baldwin M40/3/46 Scarborough AC 01:05:31
7 James Durrans M40/4/45 Holmfirth H. 01:05:39
8 Dave Smith M40/5/44 Esk Valley FC 01:05:48
9 Ken Maynard M50/1/50 S'land Strollers 01:06:37
10 Fiona Blackett FO/1/50 Durham FR 01:07:30
11 Mike Hegarty MO/3/46 N'land Fell R. 01:08:08
12 Jamie Henderson M40/6/43 New Marske H 01:09:02
13 Joe Johnson MO/4/45 Esk Valley FC 01:09:56
14 Simon Greenwell MO/5/44 Esk Valley FC 01:09:58
15 Paul Evans MO/6/43 Elvet Striders 01:10:03
16 Giles Hawking MO/7/42 Knavesmire 01:10:15
17 Dez Fielden MO/8/41 North York Moors 01:10:40
18 Bryan Saysell M45/2/48 North York Moors 01:10:48
19 Rob Williamson M45/3/46 Loftus & Whitby 01:11:00
20 James Silk MO/9/40 Esk Valley FC 01:11:31
21 Karen Robertson F40/1/50 N'land Fell R. 01:11:50
22 Ben Imeson MO/10/39 Ripon Runners 01:12:00
23 Tom Chesters MO/11/38 Halo 01:12:18
24 Thomas Jones MO/12/37 Redcar RC 01:12:51
25 Martin Clements MO/13/36 North York Moors 01:12:54
26 Andrew Lake MO/14/35 Esk Valley FC 01:12:55
27 Ben Jones MO/15/34 Esk Valley FC 01:12:58
28 Stephen Guest MO/16/33 New Marske H 01:13:26
29 Kay Neesam F40/2/48 New Marske H 01:13:43
30 Chris Sanderson M40/7/42 N'land Fell R. 01:13:56
31 Chris Godridge M40/8/41 Calder Valley 01:14:00
32 Phil Conner M40/9/40 Esk Valley FC 01:14:35
33 Martin Gabriel M50/2/48 Ripon Runners 01:14:44
34 David Evans M45/4/45 Army Tri. 01:15:00
35 Bernard Kivlehan M50/3/46 N'land Fell R. 01:15:28
36 Dave Tait M65/1/50 Dark Peak FR 01:15:50
37 Rachel Majumdar FO/2/48 Leeds City 01:16:40
38 Robert Allinson MO/17/32 Redcar RC 01:16:44
39 Richard Clark M40/10/39 Esk Valley FC 01:16:54
40 Roger Aubrey M45/5/44 Helm Hill R 01:17:17
41 Julian Barwick M50/4/45 North York Moors 01:17:20
42 Shelli Gordon FO/3/46 New Marske H 01:17:29
43 Claire Bagness F45/1/50 Wooler RC 01:17:54
44 Alan Smitheman MO/18/31 Loftus & Whitby 01:17:55
45 Lance Parker MO/19/30 Calder Valley 01:17:56
46 Nick Roberts M40/11/38 FRA# 01:17:58
47 Martin Randall M40/12/37 Swaledale RR 01:18:00
48 Steve Smith M55/1/50 Ripon Runners 01:18:05
49 Nicholas Cousins M45/6/43 Pickering RC 01:18:53
50 Peter Winter M50/5/44 Pickering RC 01:18:53
51 Richard Lindsay M40/13/36 Esk Valley FC 01:19:02
52 Jason Catterall MO/20/29 Sedgefield H 01:19:26
53 John Turner M50/6/43 North York Moors 01:19:33
54 Diane Haggar F45/2/48 Ilkley H. 01:19:42
55 Chris Wright M50/7/42 North York Moors 01:20:06
56 Clive Thornton M45/7/42 Esk Valley FC 01:20:28
57 Michael Henry M60/1/50 Alnwick H. 01:20:37
58 Dawn Metcalfe FO/4/45 Durham FR 01:20:45
59 James Riley M40/14/35 Todmorden H 01:20:46
60 Tim Brooks M40/15/34 Calder Valley 01:20:48
61 David Bond M45/8/41 Individual# 01:20:55
62 David Heath M40/16/33 New Marske H 01:20:59
63 Michael Askwith M40/17/32 Individual# 01:21:08
64 Tony White M45/9/40 E.Hull H. 01:21:20
65 David Butterfield MO/21/28 Individual# 01:21:50
66 Andrew Knox M50/8/41 Quakers RC 01:22:00
67 Chris Raw F45/3/46 Thirsk & Sow 01:22:10
68 Tim Harding M45/10/39 Individual# 01:22:16
69 Caitlin Webb-Ellis FO/5/44 Loftus & Whitby 01:22:41
70 Tim Done M45/11/38 Wharfedale H 01:22:48
71 Ian Newbold M40/18/31 Wharfedale H 01:22:56
72 Mark Brown M40/19/30 Esk Valley FC 01:23:08
73 Sarah Haines F50/1/50 Ilkley H. 01:23:10
74 Jon Hardy M50/9/40 Mansfield H 01:23:12
75 Michael Keavney M45/12/37 Individual# 01:23:14
76 Paul Jacobs M60/2/48 Easingwold RC 01:23:46
77 Ian Bond M50/10/39 Quakers RC 01:24:13
78 Andy Harvey M45/13/36 Pickering RC 01:24:15
79 Barry Warrington M60/3/46 FRA# 01:24:35
80 David Gibson MO/22/27 Esk Valley FC 01:24:37
81 Denise Tunstall F45/4/45 Durham FR 01:24:39
82 David Robinson M50/11/38 FRA# 01:24:57
83 Peter Murray M40/20/29 York Acorn 01:25:07
84 Steph. Scott F40/3/46 N'land Fell R. 01:25:13
85 Mark Edwards M50/12/37 North York Moors 01:25:31
86 Graham Lloyd M50/13/36 Calder Valley 01:25:40
87 Eddie Meehan M60/4/45 North York Moors 01:25:41
88 Nina Mason FO/6/43 Elvet Striders 01:25:42
89 Sue Haslam F55/1/50 Scarborough AC 01:25:44
90 Hester Cox F40/4/45 Thirsk & Sow 01:26:16
91 Colin Parry MO/23/26 Esk Valley FC 01:26:20
92 Ronnie Sherwood M70/1/50 New Marske H 01:26:22
93 Paul Lyons M55/2/48 North York Moors 01:26:24
94 Mike Wilson M50/14/35 Pickering RC 01:26:40
95 Trevor Symonds M55/3/46 FRA# 01:27:00
96 Adrian Evans M40/21/28 Esk Valley FC 01:27:08
97 Nigel Bower M60/5/44 Ripon Runners 01:27:18
98 Ian Moody M40/22/27 Individual# 01:27:50
99 Janet Cordingley F50/2/48 Knavesmire 01:27:52
100 Shaun Roberts M55/4/45 Elvet Striders 01:28:16
101 Holly Blount FJ/1/50 Mansfield H 01:28:29
102 Eddie Fearnside M40/23/26 Borrowby 01:28:40
103 Michael Shaw M60/6/43 North York Moors 01:28:46
104 Paul Levett M40/24/25 North York Moors 01:28:48
105 David Minchin MO/24/25 Esk Valley FC 01:29:32
106 Andrew Lambe MO/25/24 Quakers RC 01:29:40
107 Pam Costello F55/2/48 Redcar RC 01:29:44
108 Paul Cutler M45/14/35 B'ham Marsh H. 01:29:45
109 Jane Raper F45/5/44 B'ham Marsh H. 01:30:08
110 Barry Edwards M45/15/34 Wesham AC 01:30:55
111 Karl Stephenson M40/25/24 E.Hull H. 01:31:06
112 Carl Clapton M40/26/23 Scarborough AC 01:31:35
113 Mick McGurk M55/5/44 New Marske H 01:32:13
114 Jill Kissler FO/7/42 S'land Strollers 01:32:25
115 Lorraine Laycock FO/8/41 Pickering RC 01:33:00
116 Dougie Nisbet M45/16/33 Durham FR 01:33:25
117 Andrew Russell M45/17/32 N'land Fell R. 01:34:40
118 Sid Bollands M45/18/31 Esk Valley FC 01:34:53
119 Lisa Sorby FO/9/40 Ripon Runners 01:35:12
120 Marie-Helene Joyce FO/10/39 N'land Fell R. 01:35:25
121 Gill Jones FO/11/38 Esk Valley FC 01:35:33
122 Ian Welch M65/2/48 Redcar RC 01:35:33
123 Jan Young F55/3/46 Elvet Striders 01:36:15
124 Graham Fraser M60/7/42 Alen Valley Str 01:37:00
125 Ros Blackmore F40/5/44 Swaledale RR 01:37:21
126 Stephen Kelleher M45/19/30 North York Moors 01:37:32
127 Chris Jamieson M50/15/34 Esk Valley FC 01:38:02
128 Ian Robinson M50/16/33 Esk Valley FC 01:39:22
129 David Murphy M50/17/32 North York Moors 01:39:55
130 Alexander Nicholson MO/26/23 Individual# 01:40:02
131 Linda Hayles F55/4/45 Calder Valley 01:40:52
132 Sara Stewart F40/6/43 Allen Valley 01:41:52
133 David Beaumont M55/6/43 N'land Fell R. 01:45:40
134 Abbie Hull FO/12/37 Quakers RC 01:46:04
135 Joe Garbarino M70/2/48 N'land Fell R. 01:46:59
136 Fran Jeffrey FO/13/36 Thirsk & Sow 01:47:43
137 Colin Scollay M60/8/41 New Marske H 01:51:00
138 Viv Murphy F40/7/42 North York Moors 01:53:00
139 Denise Jones F45/6/43 Borrowby 01:57:00
140 Diana Fearnside F40/8/41 Borrowby 01:57:00
141 Lorna Goodchild F45/7/42 Esk Valley FC 01:57:00