Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/08/2012 – Bransdale





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Potts SM 00:58:45
2 Joe Blackett MV45 Dark Peak Fell Runners 00:58:51
3 Catherine Williamson SL Loftus & Whitby 00:59:00
4 Richard Watson SM Black Combe Runners 00:59:03
5 Giles Hawking SM Knavesmire Harriers 01:00:55
6 Chris Roberts SM Knavesmire Harriers 01:00:58
7 Barry Atkinson MV50 Knavesmire Harriers 01:01:22
8 Gareth Wilson SM North York Moors AC 01:01:31
9 Rob Williamson MV45 Loftus & Whitby 01:01:42
10 Gordon Brown MV50 Saltburn 01:01:51
11 Peter Kemp SM Ellenborough AC 01:04:53
12 Derek Darrington MV45 Swaledale RR 01:06:49
13 Rob Allinson SM Redcar Running Club 01:06:50
14 Neil Scroton MV65 Scarborough AC 01:06:54
15 Thomas Jones SM Redcar Running Club 01:08:20
16 Kevin Langan MV45 Knavesmire Harriers 01:08:45
17 Oshane Peters SM 01:08:50
18 Stephen Mummery MV55 York Acorn 01:09:35
19 D Mendley SM Knavesmire Harriers 01:11:04
20 Nicholas Cousins MV45 Pickering Running Club 01:11:26
21 Boyd Brad SM 01:11:32
22 Rory Henderson SM Knavesmire Harriers 01:11:36
23 Jonny Kendall SM Knavesmire Harriers 01:11:39
24 Andrew Mitchell SM Pickering Running Club 01:11:52
25 Spencer Sheldon MV45 01:13:04
26 Michael Denney MV40 LC&AC 01:13:11
27 Hester Cox LV40 Thrisk & Sowerby 01:13:17
28 Andrew Johnson MV55 Knavesmire Harriers 01:13:28
29 Barry Warrington MV65 FRA 01:14:12
30 Kevin Walker MV55 01:14:40
31 Graham Robinson MV55 Thrisk & Sowerby 01:15:12
32 Michael Hetherinton MV65 Pickering Running Club 01:15:13
33 Fred Collin MV40 01:15:40
34 Jason MacVaugh SM Knavesmire Harriers 01:15:56
35 Bob Horsman SM Pickering Running Club 01:16:05
36 Christopher Wright MV50 North York Moors AC 01:16:21
37 Lynn Humpleby SL Pickering Running Club 01:18:58
38 Ian Bitchell MV65 Knavesmire Harriers 01:19:50
39 Rob Armitage SM 01:19:52
40 Sarah Sissons SL Pickering Running Club 01:20:27
41 Graham Harrison SM Pickering Running Club 01:20:28
42 Karl Gerhardsen MV50 Scarborough AC 01:20:52
43 Tom Denney MV70 01:25:16
44 Christopher Jamieson MV50 Esk Valley Fell Club 01:25:52
45 Simon Dixon SM Knavesmire Harriers 01:26:02
46 Louise Trewhitt SL Swaledale RR 01:26:03
47 David Kelsey SM 01:26:04
48 Robert Lillie MV60 Esk Valley Fell Club 01:27:42
49 Richard Ashcroft SM Knavesmire Harriers 01:30:51
50 Caroline Warrington SL Knavesmire Harriers 01:31:12
51 Wayne Appleton SM 01:34:20
52 Carl Clark SM 01:34:22
53 James Routledge SM 01:34:23
54 Philly Hare LV55 Pickering Running Club 01:35:20
55 Michael Pemberton MV55 Knavesmire Harriers 01:43:05
56 Wilson Anteagre SM 02:06:44