Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/05/2012 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Little M Dark Peak FR 00:38:44
2 Neil Northrop M Dark Peak FR 00:38:52
3 Tom Brunt M Holmfirth Harriers 00:39:00
4 Mark Tuckett M Dark Peak FR 00:39:23
5 Aidan Smith M Hallamshire Harriers 00:39:38
6 Stephen Pyke MV40 Staffs Moorlands 00:39:48
7 Jonny Wilson M Fat Boys RC 00:40:32
8 Pete Hodges M Dark Peak FR 00:40:37
9 Tom Saville MU23 Dark Peak FR 00:40:38
10 Francis Blunt M Howgill Harriers 00:41:16
11 Anthony Moss M Totley AC 00:41:59
12 Kieran Hodgson M FRA 00:42:06
13 Alistair Rees MV40 Holmfirth Harriers 00:42:13
14 Simon Patton MV40 Dark Peak FR 00:42:17
15 Kristian Edwards MU23 Tamworth AC 00:42:41
16 Andrew Wainwright MV40 U/A 00:43:12
17 Chris Shelton M U/A 00:43:14
18 Mick Stenton MV50 Dark Peak FR 00:43:20
19 Karl Wooffindin M Totley AC 00:43:22
20 Ben Kelsey M Wells City Harriers 00:43:35
21 Matthew Jones MV40 Ripley RC 00:43:55
22 Simon Choppin M CGCC 00:44:06
23 Alastair Cowell M Glossopdale Harriers 00:44:25
24 Andy Gibbons M Pennine FR 00:44:33
25 Chris Driskell M CLC Striders 00:44:35
26 Jon Hargreaves M U/A 00:44:47
27 Oliver Hart MV40 U/A 00:44:49
28 Justin Lewis M Sheffield Tri Club 00:44:55
29 James Craggs M Newbury AC 00:45:00
30 Austin Frost M Dark Peak FR 00:45:07
31 Will Spain M Dark Peak FR 00:45:13
32 Adam Rollitt M Wirksworth 00:45:20
33 Edmund Crowther M Vale Royal AC 00:45:22
34 Andy Marshall MV40 Sheffield Tri Club 00:45:24
35 Graeme Schofield M Dark Peak FR 00:45:25
36 Simon Reed MV50 Notts AC 00:45:29
37 Gavin Williams MV50 Dark Peak FR 00:45:37
38 Louis Wood M Steel City Striders 00:45:38
39 Ben Cartwright M U/A 00:45:43
40 Branden Davison MV40 Fat Boys RC 00:45:49
41 Jim Semmelroth M Southwell RC 00:45:50
42 Paul Woolhouse M Southwell RC 00:45:56
43 Andrew Hunter M Beeston AC 00:45:59
44 Richard Bradbury MV40 Fat Boys RC 00:46:05
45 Peter Hague M South Yorks Police 00:46:06
46 Ian Winterburn MV40 Dark Peak FR 00:46:19
47 Peter Davies M U/A 00:46:21
48 Henry Jepson MU23 Fat Boys RC 00:46:21
49 Helen Elmore LV40 Dark Peak FR 00:46:23
50 Edward James M Belper Harriers 00:46:36
51 Bevan Adams MV40 U/A 00:46:45
52 Andy Barnett MV50 Dark Peak FR 00:46:51
53 Richard James M CGCC 00:46:53
54 Matt Heason M U/A 00:46:57
55 Adam Whitworth M Steel City Striders 00:47:10
56 Tom Taylor M Sheffield University 00:47:11
57 Marcus Nilsson MV40 Sweden 00:47:15
58 David Best M U/A 00:47:16
59 Steve Roebuck M Barnsley Harriers 00:47:18
60 Rob Pilling M U/A 00:47:22
61 Mark Gray MV40 Dark Peak FR 00:47:23
62 Peter Stenton MU23 Dark Peak FR 00:47:30
63 Jamie Taylor M Porter Valley Plodders 00:47:33
64 Jonathan Laney MU23 U/A 00:47:34
65 David Wright MV40 Newbury AC 00:47:34
66 Paul Fauset M Dark Peak FR 00:47:45
67 Julian Hill MV40 U/A 00:47:49
68 Simon Dixon MV40 U/A 00:47:51
69 Andy Whittaker MV50 Matlock AC 00:47:52
70 Daniel Parkes M U/A 00:47:54
71 David Goodwin M Steel City Striders 00:47:56
72 Howard Whittaker MV40 Fat Boys RC 00:48:04
73 Stephanie Curtis L Pennine FR 00:48:07
74 Simon Sharp MV40 TFN 00:48:17
75 Gavin Roberts MV40 Dark Peak FR 00:48:25
76 Jonathan Maxfield M Rotherham Harriers 00:48:29
77 Colin Ward M Ilkeston 00:48:30
78 Jon Pemberton M The Eldon 00:48:34
79 Andrew Moore MV50 Dark Peak FR 00:48:40
80 Adrian Gardner M Sheffield Tri Club 00:48:45
81 Johnathan Cooper-Knock M Totley AC 00:48:46
82 Keith Holmes MV50 Dark Peak FR 00:48:53
83 Kristian Groom M U/A 00:48:56
84 David Harrison MV40 Dark Peak FR 00:48:59
85 David Broadbent M SinFin AC 00:49:01
86 Graham Gagg M Dark Peak FR 00:49:05
87 William Baxter MV40 U/A 00:49:06
88 Henry Norman M CGCC 00:49:11
89 James Briscoe M U/A 00:49:18
90 Edward Hurst M Clowne RR 00:49:20
91 Daniel Clist M Totley AC 00:49:28
92 Simon Gregory M Clowne RR 00:49:29
93 Dave Sykes M Dark Peak FR 00:49:33
94 Richard Wheeler M Dark Peak FR 00:49:36
95 Jonathan Sanderson M Serpentine 00:49:41
96 Nick Hamilton M CGCC 00:49:49
97 Sean Ollier M Belper Harriers 00:49:59
98 Ian Squires MV40 U/A 00:50:01
99 Daniel Stowers M Sheffield Hash House Harriers 00:50:01
100 Rob Eadon M Wirksworth 00:50:05
101 Phil Applegate M U/A 00:50:08
102 Sally Fawcett L Smiley Paces 00:50:10
103 Matt Boyes MV40 U/A 00:50:10
104 Paul Pycroft M Dark Peak FR 00:50:11
105 Wayne Smithhurst M Ripley RC 00:50:12
106 Robert Stewart M U/A 00:50:13
107 Ken Emery MV40 U/A 00:50:18
108 Andy Hartley MV50 Fat Boys RC 00:50:22
109 Colin Lynch MV40 Totley AC 00:50:23
110 Geoff Briggs MV50 Pennine FR 00:50:28
111 Matthew Brennan MV40 Fat Boys RC 00:50:34
112 James Pierce M U/A 00:50:37
113 Stephen Whiteley MV40 Barnsley Harriers 00:50:38
114 Christopher Hobson M Newbury AC 00:50:41
115 Ralph Skrimshire M U/A 00:50:54
116 David Greenstreet MV40 U/A 00:51:08
117 Mark Havenhand MV40 U/A 00:51:09
118 Helen Slater LV40 Fat Boys RC 00:51:12
119 Paul Hulbert MV40 Dark Peak FR 00:51:15
120 Dean Young M Steel City Striders 00:51:22
121 Lucy Harris L Pennine FR 00:51:28
122 Dom Hewins MV40 Fat Boys RC 00:51:29
123 Martin Dawson MV40 Wirksworth 00:51:31
124 Andrew Basey M Belper Harriers 00:51:36
125 Paul Lydon MV40 Totley AC 00:51:38
126 Nick Baynes MV40 Fat Boys RC 00:51:40
127 Alan Brentnall MV60 Pennine FR 00:51:45
128 Dan Fauset MV40 U/A 00:51:49
129 Nick Whittaker MV40 Totley AC 00:51:50
130 Trevor Longman MV60 Macclesfield Harriers 00:51:52
131 Christopher Booth MV40 Derby AC 00:51:53
132 Thomas Ramsden M U/A 00:51:58
133 Rob Scarpello M Racing TNT 00:51:59
134 Sheona McKay L Totley AC 00:52:00
135 James Fuller M CGCC 00:52:01
136 Simon Brister MV60 Matlock AC 00:52:02
137 Steve Bowker MV50 Pennine FR 00:52:06
138 Tim Gleeson M Handsworth Roadhogs 00:52:11
139 Aidan Jones M U/A 00:52:14
140 Rupert Finn M Fat Boys RC 00:52:20
141 Paul Fordham MV40 Barnsley Harriers 00:52:21
142 Rob Moore MV40 Dark Peak FR 00:52:22
143 Kirsty Bryan-Jones LV40 Dark Peak FR 00:52:31
144 Neville Boler MV60 U/A 00:52:37
145 Andrew Williams M Notts Police 00:52:38
146 Stephen Metz MV50 Porter Valley Plodders 00:52:41
147 Ceri Stewart L Wirksworth 00:52:46
148 Mark Jenneson M Totley AC 00:52:51
149 Rob Cole M Dark Peak FR 00:52:53
150 Richard Cutsforth MV40 U/A 00:52:56
151 Jacqui Knox M Ashbourne RC 00:52:59
152 David Bollington MV40 Dark Peak FR 00:53:07
153 Ian Stinson MV40 Steel City Striders 00:53:10
154 Neil Hankinso M Pennine FR 00:53:15
155 Jenny Peel LV40 SYO 00:53:18
156 David Beerling MV40 Dark Peak FR 00:53:24
157 Steve Hodges M U/A 00:53:26
158 Claire Thompson L Sheffield RC 00:53:29
159 Dominic Taylor MV40 Fat Boys RC 00:53:32
160 Richard Gardiner M Sheffield Hash House Harriers 00:53:44
161 Paul Burchell MV50 Long Eaton RC 00:53:45
162 James Crossland M U/A 00:53:46
163 Neil Johnson MV40 Barnsley Harriers 00:53:54
164 Jack Symmons M U/A 00:53:57
165 Peter Stanley MV50 Penistone Footpath Runners 00:54:04
166 Dean Makar MV40 Newbury AC 00:54:08
167 Marcus Lancastle MV40 Lincoln & District Runners 00:54:15
168 Trevor Stevens MV50 U/A 00:54:15
169 Duncan Eagles M U/A 00:54:15
170 David Fox MV40 Elton Ski Club 00:54:17
171 Becki Penrose L U/A 00:54:18
172 Simon Wiles MV40 Steel City Striders 00:54:19
173 Russ Bentley MV40 U/A 00:54:20
174 James Fletcher M Steel City Striders 00:54:21
175 David Hecker M Dark Peak FR 00:54:28
176 Alan Dale-Hughes MV50 U/A 00:54:33
177 John Alexander M CGCC 00:54:37
178 Ant Harris MV40 Fat Boys RC 00:54:39
179 Andy Buck MV50 Steel City Striders 00:54:42
180 Jenny Caddick LV40 Dark Peak FR 00:54:46
181 Michael Bourne MV40 Dark Peak FR 00:54:48
182 William Chang M Long Eaton RC 00:54:50
183 Shaun Clarkson MV40 Barnsley Harriers 00:54:52
184 Anthony Horsfall MV40 Handsworth Roadhogs 00:54:55
185 Lewis Ashton MV40 Dark Peak FR 00:54:57
186 Phil Abbott M Long Eaton RC 00:54:59
187 Clare Oliffe L Dark Peak FR 00:54:59
188 Paul Barton M U/A 00:55:00
189 Alan Maplethorpe MV50 Long Eaton RC 00:55:01
190 Garry Codman MV40 Fat Boys RC 00:55:02
191 Peter Grover MV40 U/A 00:55:04
192 Al Peel MV40 Fat Boys RC 00:55:06
193 Helen Calder LV40 Steel City Striders 00:55:09
194 Anna Harmigo L Totley AC 00:55:10
195 Kate Wilkinson L Steel City Striders 00:55:15
196 Wayne Forster M Steel City Striders 00:55:16
197 Richard Corker MV40 U/A 00:55:21
198 Alan Turner MV50 Glossopdale Harriers 00:55:26
199 Nick Smith M U/A 00:55:28
200 John Gorman MV50 North Derbyshire RC 00:55:30
201 Donna Claridge LV40 Dark Peak FR 00:55:32
202 Pat Goodall LV50 Totley AC 00:55:34
203 Tom Boddington MV40 U/A 00:55:39
204 Allison Higgins LV40 Fat Boys RC 00:55:43
205 Elizabeth Kooper LV40 U/A 00:55:46
206 Jane Crowson LV40 Dark Peak FR 00:55:47
207 Chris Hough M U/A 00:55:55
208 Charles Bennett M Elton Ski Club 00:55:58
209 Richard Jones MV40 South Yorks Police 00:56:01
210 Dave Naylor MV50 U/A 00:56:04
211 Nathan Pallett M Barnsley Harriers 00:56:10
212 Clive Waddington MV40 Totley AC 00:56:11
213 Richard Budd M U/A 00:56:14
214 Andrew Chester MV40 U/A 00:56:19
215 Richard Clegg M Rucksack Club 00:56:28
216 Vanessa Harding L U/A 00:56:29
217 Geoff Evatt M U/A 00:56:30
218 Steve Hattersley MV40 Clowne RR 00:56:32
219 Chris Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 00:56:56
220 Judith Havenhand L U/A 00:56:57
221 Stephanie Taylor L U/A 00:57:01
222 Andy Howie MV50 Pennine FR 00:57:08
223 John Taylor M Porter Valley Plodders 00:57:12
224 Simon Cooke MV40 U/A 00:57:25
225 Philippa Rose L U/A 00:57:29
226 Ben Heller MV40 Steel City Striders 00:57:32
227 Joel Moore M Totley AC 00:57:33
228 Malcolm Stapleton MV40 2 Dash 00:57:33
229 Dave Patrick MV40 Ashbourne RC 00:57:35
230 Martin Crest M U/A 00:57:37
231 Claire Prosser L Dark Peak FR 00:58:05
232 Dean Drabble MV40 Handsworth Roadhogs 00:58:13
233 Rich Griffiths M U/A 00:58:17
234 Claire Searle L U/A 00:58:19
235 Stephen Martin MV50 Dark Peak FR 00:58:24
236 Ian Wade MV40 Handsworth Roadhogs 00:58:25
237 Paul Stefan MV40 U/A 00:58:36
238 Geoff Nichols MV50 Dark Peak FR 00:58:41
239 Emma Dent LV40 Totley AC 00:58:42
240 Fraser Sugden M Barnsley Harriers 00:58:43
241 Lyndon Stocks MV40 Southwell RC 00:58:48
242 Robert Willis MV40 U/A 00:58:58
243 Kevin Rowles MV50 Killamarsh Kestrels 00:58:59
244 Rachel Findlay-Robinson L Dark Peak FR 00:59:07
245 Lisa Bloor LV40 Pennine FR 00:59:23
246 David Beech MV50 Steel City Striders 00:59:26
247 Vivienne Durrant L U/A 00:59:28
248 Clare Gardiner L U/A 00:59:28
249 Matt Ridge MV40 Totley AC 00:59:29
250 Mark Campbell M U/A 00:59:31
251 Andy Pritchard MV40 U/A 00:59:41
252 David Crossley M Barnsley Harriers 00:59:45
253 Rachel Lee L Sheffield University 00:59:45
254 Steve Mead MV50 Matlock AC 00:59:47
255 Katharine Patrick L Totley AC 00:59:48
256 Adam Ferrier M U/A 00:59:50
257 Steve Brandreth MV40 Porter Valley Plodders 00:59:54
258 Caroline Burrell L FRA 01:00:02
259 David Prentice MV40 U/A 01:00:03
260 Sarah Finn L U/A 01:00:05
261 Christopher Medd M U/A 01:00:11
262 Steve West M U/A 01:00:13
263 Eva Muncaster L Wirksworth 01:00:16
264 Julian Bramley MV40 Notts Police 01:01:41
265 Nick Woffenden M U/A 01:01:41
266 Jimmy Kram M Congleton Harriers 01:01:41
267 Anthony Bissel M Barnsley Harriers 01:01:42
268 Nick Pearson M U/A 01:01:43
269 Samantha Hulbert LV40 Fat Boys RC 01:01:43
270 Tim Pearson M U/A 01:01:44
271 Catriona Neath L U/A 01:01:44
272 Sara Land LV50 U/A 01:01:45
273 Jacob Ollerton M U/A 01:01:46
274 Abigail Hathway L U/A 01:01:46
275 Phil Smithurst M Rucksack Club 01:01:47
276 Andrew Dinsdale MV40 U/A 01:01:48
277 Stephen Radford M Clowne RR 01:01:49
278 Chris Moody MV40 U/A 01:01:50
279 Dot Kesterton LV60 U/A 01:01:51
280 Richard Ferguson MV40 Long Eaton RC 01:01:51
281 Mark Harrison M Long Eaton RC 01:01:52
282 Adam Wiles M CGCC 01:01:52
283 Ryan Alexander M U/A 01:01:53
284 Martin Griffiths MV40 Dark Peak FR 01:01:53
285 Alison Coldwell L Sheffield Tri Club 01:01:53
286 Richard Knowles M Totley AC 01:01:54
287 John Pearson MV40 Killamarsh Kestrels 01:01:54
288 Chris Bagley MV50 Fat Boys RC 01:01:55
289 Andrew Booth M U/A 01:01:59
290 Martin Brown M North Derbyshire RC 01:02:01
291 Jerry Fisher MV40 Barnsley Harriers 01:02:20
292 Jim Davies MV50 Lincoln Wellington 01:02:35
293 Will Taylor MV50 U/A 01:02:42
294 Cheryl Grindell LV40 U/A 01:02:45
295 John Hamshaw MV40 U/A 01:02:48
296 Lydia Wahid L Derwent Runners 01:02:49
297 Christopher Lee MV40 U/A 01:02:51
298 Rhoda Hawkins L U/A 01:02:53
299 Ben Coales M U/A 01:02:55
300 Richard Pegram MV40 Wirksworth 01:02:57
301 Matthew Zanadzki M Steel City Striders 01:03:00
302 Katie Richardson L U/A 01:03:10
303 Nicky Ward L Wirksworth 01:03:15
304 Ruth Jacobs LV40 Smiley Paces 01:03:25
305 Colin McMurray MV50 U/A 01:03:29
306 Sarah Burton L Barnsley Harriers 01:03:30
307 Sian Mead LV40 Matlock AC 01:03:31
308 Richard Smith MV60 Totley AC 01:03:32
309 John Ostrovskis MV40 Fat Boys RC 01:03:35
310 John Snowden MV40 Dark Peak FR 01:03:38
311 Steve Dewick MV40 Dark Peak FR 01:03:39
312 Alan Ashforth MV60 Hallamshire Harriers 01:03:40
313 Rebecca Coxhead L Newbury AC 01:03:42
314 Bill Allsop MV70 Buxton AC 01:03:44
315 Andrew Addlesee MV40 Dark Peak FR 01:03:46
316 Simon Foster MV40 U/A 01:03:47
317 John Hewitt MV60 Barnsley Harriers 01:03:48
318 Catherine Rowe LV50 Long Eaton RC 01:03:50
319 Michael Ryan MV50 Dark Peak FR 01:03:51
320 Richard Horner MV50 U/A 01:03:55
321 David Arundale MV50 Dark Peak FR 01:03:59
322 Jill Pritchard L Porter Valley Plodders 01:04:00
323 Mathew Seamarks MV40 U/A 01:04:10
324 Peter Stothard MV40 Totley AC 01:04:20
325 Sarah Crisp L U/A 01:04:25
326 Tim Meekings M U/A 01:04:30
327 Yvonne Peake L Derwent Runners 01:04:40
328 Jody Vallance L U/A 01:04:50
329 Jon Heathfield MV50 Dark Peak FR 01:04:55
330 Anna Dearnley L U/A 01:04:58
331 Maurice West MV60 Dark Peak FR 01:05:00
332 Jo Bowen LV40 Pennine FR 01:05:10
333 Cheryl Brown L Long Eaton RC 01:05:10
334 Katy Bennett L U/A 01:05:20
335 Kevin Dudley MV40 Dark Peak FR 01:05:25
336 Alison Booth L Derby AC 01:05:27
337 Isobel Ellis LV50 Smiley Paces 01:05:30
338 Catherine Benson LV40 Long Eaton RC 01:05:32
339 Jane Cook L U/A 01:05:40
340 Mike Arundale MV50 Dark Peak FR 01:05:50
341 Andrew Ward M Totley AC 01:05:50
342 Paul Rigsby M U/A 01:06:08
343 Sophie Cherry L U/A 01:06:10
344 Nicola Garrity L Barnsley Harriers 01:06:20
345 Fi Bateson LV40 Smiley Paces 01:07:00
346 Edward Higgins MV40 U/A 01:07:10
347 Colin Bostock MV50 Long Eaton RC 01:07:10
348 Dennis Middleton MV50 U/A 01:07:20
349 Emma Jeffrey LV40 U/A 01:07:30
350 Andy Reader MV40 Fat Boys RC 01:08:32
351 Gill Jones LV50 Femmes 01:08:36
352 Chris Davis MV40 U/A 01:08:40
353 Sheila Duffy LV50 Handsworth Roadhogs 01:08:50
354 Deborah Stephenson LV40 FRA 01:08:55
355 Seamus Carroll MV50 U/A 01:08:56
356 Tony Barry MV70 Holme Pierrepont 01:09:18
357 Helen Norman L U/A 01:10:00
358 David C Lucas MV50 U/A 01:11:11
359 Tim Rutter M Hallamshire Harriers 01:11:14
360 Juliette Fraser L Totley AC 01:11:24
361 Julie Simpon LV40 U/A 01:11:28
362 Sue Kirkbride LV50 Dark Peak FR 01:11:35
363 Lotty Bradford L Smiley Paces 01:11:35
364 Grant Hutchesson MV40 Handsworth Roadhogs 01:11:40
365 Robyn Lloyd Davies L U/A 01:11:40
366 G Kennedy MV50 Handsworth Roadhogs 01:11:45
367 Ian Hodson M U/A 01:11:50
368 Joanna Plane L U/A 01:12:00
369 Jo Birkinshaw LV40 Barnsley Harriers 01:12:10
370 Helen Elleker LV50 City Of Sheffield AC 01:12:20
371 Ian Meade MV60 Barnsley Harriers 01:12:25
372 Charlotte Elder L U/A 01:12:30
373 Nicola Medd L U/A 01:12:35
374 Clare Eardley L Long Eaton RC 01:12:35
375 Ross Feltham MV40 U/A 01:12:37
376 Jamie Richardson M Barnsley Harriers 01:12:38
377 Tim Fish MV50 Barnsley Harriers 01:12:39
378 Ken Price MV60 U/A 01:12:40