Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/05/2012 – Jura





  
Pos Name Category Club Time
1 Robert Jebb M Bingley 03:17:39
2 Es Tresidder M Dark Peak 03:19:31
3 Ben Bardsley MV40 Borrowdale 03:21:57
4 Andrew Fallas M Carnethy 03:36:22
5 Dan Gay M HBT 03:37:08
6 Rob Baker M Dark Peak 03:37:27
7 Alasdair Anthony M Ochil 03:40:47
8 Stewart Whitlie MV50 Carnethy 03:42:02
9 Mark Harris MV40 Fife 03:42:41
10 Jon Morgan MV40 Dark Peak 03:44:37
11 Charles Hutchinson M HBT 03:45:52
12 Mike Johnson MV50 Bowland 03:47:04
13 Dave Eiser M Ochil 03:48:01
14 Neil Northrop M Dark Peak 03:48:57
15 Manny Gorman MV40 Westerlands 03:49:59
16 Konrad Rawlik M Carnethy 03:50:25
17 Gary Thorpe MV40 Ambleside 03:54:35
18 Alan Smith MV50 Deeside 03:55:22
19 Angela Mudge FV40 Carnethy 03:55:35
20 Dave Ward M Pennine 03:55:52
21 Paul Faulkner M Carnethy 03:56:20
22 Jon Coe M Dark Peak 03:56:52
23 Sam Ware M Eden 03:56:56
24 Simon Patton MV40 Dark Peak 03:56:59
25 Dave Nuttall MV40 Clayton 04:04:11
26 Mick Green MV40 Horwich RMI 04:04:43
27 John MacKenzie MV40 Highland 04:07:45
28 Dave Wilby M Ilkley 04:08:03
29 Andrew Jebb M Bingley 04:08:34
30 Chris Reade MV40 Bowland 04:08:56
31 Scott Umpleby MV40 U/A 04:10:33
32 Christopher Near M Eryri 04:10:48
33 Jon Ascroft MV40 Carnethy 04:11:05
34 Stephen Rawlinson M Lochtayside 04:11:33
35 Gavin Williams MV50 Dark Peak 04:11:59
36 Martin Holroyd MV40 Borrowdale 04:12:22
37 Richard Roberts M Eryri 04:12:57
38 Jonathan Knox MV40 Anster Haddies 04:13:05
39 Matthew Hulley M Dark Peak 04:13:58
40 Ally Beaven M U/A 04:14:24
41 Colin Moses MV40 Wharfedale 04:15:38
42 Jasmin Paris F Carnethy 04:17:29
43 Mark Ruscoe M Horwich RMI 04:19:21
44 Grant Rozga M Jura 04:21:46
45 Dave Sykes M Dark Peak 04:24:20
46 Dave Makin MV50 Achille Ratti 04:25:04
47 David Scott MV50 Ochil 04:27:55
48 Tom Barr M HBT 04:28:33
49 James Byrne M Ambleside 04:31:51
50 Richard Abell M U/A 04:32:44
51 Eilidh Wardlaw F HBT 04:33:07
52 Alan Gilkison MV40 Westerlands 04:34:49
53 John Hewitt MV40 Glossopdale 04:36:25
54 Robbie Paterson M Forres 04:36:49
55 Stanley Charles M Clwydian Range 04:38:23
56 Robin Stones M Helm Hill 04:40:29
57 Dave Stephenson MV50 Bingley 04:41:15
58 Robert Taylor MV60 Pennine 04:41:16
59 Cameron Burt M Westerlands 04:43:07
60 Greg Rimmer MV40 Dark Peak 04:46:09
61 Gregor Heron MV40 Carnethy 04:46:45
62 Mike Wild M HBT 04:47:21
63 Ian Hodgson MV40 North York Moors 04:47:38
64 Andrew Stuart M U/A 04:47:44
65 Luke Latimer M Jura 04:49:07
66 Andy Roberts MV40 Congleton 04:51:05
67 Aly Raw FV40 Bingley 04:51:14
68 Dave Soles MV40 Pennine 04:51:53
69 Andrew Nicoll MV40 Bingley 04:51:56
70 Richard Bewell MV40 Wetherby 04:52:32
71 Ewan Paterson MV60 Moray 04:53:13
72 Phil Hodgson MV50 Todmorden 04:53:41
73 Ian Warhurst MV50 Pennine 04:53:52
74 Tim Hawley MV50 Dark Peak 04:54:07
75 Niall McAlinden M Westerlands 04:55:48
76 Nick Wallis MV40 Dark Peak 04:56:00
77 Darren Fishwick MV40 Chorley 04:56:23
78 Heather-Catherine Marshall F Dark Peak 04:57:01
79 Andy McFie MV40 Todmorden 04:58:14
80 Andrew Sims M HBT 04:58:28
81 Dan Watson MV40 Lochtayside 04:59:29
82 Jules Barrett M U/A 05:01:35
83 Mark McGoldrick M Wharfedale 05:01:57
84 David Cowan MV40 Fife 05:02:26
85 John Doyle MV40 Pennine 05:02:54
86 Thomas Knox M Anster Haddies 05:04:11
87 Declan O'Duffy MV50 Bowland 05:04:43
88 Eddie Balfour MV40 HELP 05:06:08
89 Pete Newham MV40 Congleton 05:06:49
90 Chris Plews M Wetherby 05:07:29
91 Gordon Pryde MV50 Lomond 05:08:08
92 Geoff Briggs MV50 Pennine 05:10:12
93 Nigel Wood M Coniston 05:10:56
94 Kirsty Bryan-Jones FV40 Dark Peak 05:12:40
95 Alexander McVey M Carnethy 05:15:21
96 Martin Farrar MV40 Skyrac 05:15:23
97 Tom Westgate MV50 Dark Peak 05:15:30
98 Mark Graham MV50 Cumberland 05:15:57
99 Chris Evans MV40 Ambleside 05:16:00
100 Robin Orr MV50 Bellahouston 05:16:28
101 Julia Connor F Moorfoot 05:17:11
102 David Clark MV40 Garioch 05:17:50
103 Branden Davison MV40 Fat Boys 05:18:16
104 Hubert Gartner MV40 HC Kufstein 05:18:20
105 John Moffat MV50 Highland 05:18:28
106 Craig MacAlpine MV40 Erme Valley 05:19:29
107 Andreas Mayer M Valley Striders 05:20:27
108 Susannah MacMillan FV40 U/A 05:21:30
109 Colin Wilson MV50 Carnethy 05:24:20
110 Neil MacRury MV50 Stornoway 05:24:38
111 George Scott MV60 Pennine 05:24:52
112 Jim Stalker MV50 Lochaber 05:25:07
113 Alayne Finlay F Ochil 05:27:13
114 Huw Davies M Mercia 05:27:50
115 Glen Davies MV50 Mercia 05:27:51
116 Ian Whitehead MV50 U/A 05:29:30
117 Alan Kenny MV60 Achille Ratti 05:30:47
118 Richard Dixson M Pennine 05:31:24
119 Becky James F Helm Hill 05:31:58
120 Amanda Seims F Valley Striders 05:32:00
121 Frank Fielding MV60 Pennine 05:35:04
122 Roy Small MV50 Dark Peak 05:35:42
123 Albert Sunter MV50 Horwich RMI 05:36:22
124 Robert Green MV50 Horwich RMI 05:36:23
125 Paul Booth M Pennine 05:36:31
126 Stefan Bramwell MV40 Pennine 05:36:32
127 Robert Gray MV40 Wetherby 05:37:18
128 Brian Horn MV50 U/A 05:38:38
129 Richard Unwin MV50 Keswick 05:38:39
130 Jane Leonard FV50 Todmorden 05:38:47
131 Richard Leonard MV50 Todmorden 05:38:48
132 Hilary Ritchie FV40 Fife 05:39:25
133 Stephen Dixon MV50 Valley Striders 05:41:47
134 Jacqui Higginbottom FV40 Carnethy 05:42:25
135 Andrew Gamble M Body Basics 05:43:50
136 Stewart Barrie MV40 HBT 05:44:06
137 Alan Brentnall MV60 Pennine 05:47:34
138 Fabienne Thompson FV40 Carnegie 05:49:39
139 Dave Till MV50 Skye 05:50:56
140 Stephen Woods MV50 Ambleside 05:51:18
141 Tim Miller MV40 Ambleside 05:51:21
142 Alison Brentnall FV60 Pennine 05:51:47
143 Ian Cowie MV50 Mercia 05:52:04
144 Richard Ingram M Garioch 05:52:19
145 Ian Mills MV40 Anster Haddies 05:53:09
146 Richard Hakes MV50 Dark Peak 05:56:23
147 Donna Claridge FV40 Dark Peak 05:59:40
148 Elaine Rose FV40 Pennine 06:05:10
149 Tim Ray M Dark Peak 06:06:48
150 Melanie Nicoll FV40 U/A 06:06:51
151 Paul Jackson MV40 Horwich RMI 06:06:54
152 Ian Page MV40 Wharfedale 06:08:17
153 Tony Heron MV40 Dark Peak 06:09:27
154 Jo Bowen FV40 Pennine 06:12:06
155 Stephen Yule M Carnethy 06:12:16
156 Colin Abercrombie MV40 Capricorn MC 06:13:21
157 Andy Howie MV50 Pennine 06:15:56
158 Alison Wainwright FV40 U/A 06:16:19
159 Ray Murdoch MV60 Lochaber 06:18:22
160 Ian Haigh MV40 Southwell 06:19:19
161 Paul Ramsden MV40 Pennine 06:20:26
162 Ben Whiting M Wetherby 06:24:24
163 Philip Barnes MV50 Macclesfield 06:28:19
164 Mary Abercrombie FV40 Capricorn MC 06:31:48
165 Dick Finch MV60 MDC 06:34:00
166 Mandy Goth FV50 Todmorden 06:37:36
167 Craig Rozga M Jura 06:41:18
168 Selwyn Wright MV50 Ambleside 06:42:06
169 Ian Thurlbeck MV40 Westerlands 06:42:49
170 Neil Turner MV40 Skye 06:43:07
171 Iain Povey MV50 Cumberland 06:43:12
172 Sue Roberts FV40 Todmorden 06:44:16
173 Dave Lockwood MV60 Dark Peak 06:44:42
174 Mick Fowler MV50 U/A 06:45:31
175 Carrie Craig F HBT 06:45:52
176 Gordon Binnie MV40 Oban MRT 06:52:39
177 Lindsay Cunningham MV40 Jura 06:52:40
178 Mark Shaw MV40 Jura 06:52:41
179 Brian MacFadyen MV50 Macclesfield 06:55:34
180 Warren Pole M U/A 06:56:53
181 Eddie Dealtry MV60 Ochil 07:01:12
182 Tony Varley MV60 Horwich RMI 07:01:32
183 Bill Gerrie MV50 Troon Tortoises 07:03:55
184 Roy Silver MV50 Les Croupiers 07:04:46
185 John MacEwan MV40 Ochil 07:06:39
186 Donald MacPhee MV50 Islay 07:07:08
187 Roger Ashby MV60 Pennine 07:07:17
188 Ian Wolfendale MV50 Pennine 07:08:11
189 Paul Conway MV50 Dewsbury 07:08:57
190 Pilar Near F U/A 07:31:58
191 Brian Howie MV60 Carnethy 07:42:03
192 Mike Lynch MV40 Carnethy Dnf
193 Neil Burnett MV40 Carnethy Dnf
194 Laurie Anderson MV50 Lomond Dnf
195 Keri Page F Lochaber Dnf
196 David Johnson MV50 Northumberland Dnf
197 Ian Holmes MV40 Bingley Dnf
198 Jean Bowman FV50 Lomond Dnf
199 Angus Bowman MV50 Lomond Dnf
200 Jenn Gaskell F Beeston Dnf
201 Adrian Davis MV50 Carnethy Dnf
202 Simon Entwhistle MV50 Pennine Dnf
203 Adam Ward MV50 Carnethy Dnf
204 Andrew Blackmore MV40 MDC Dnf
205 Rob Brown MV60 Chepstow Dnf
206 Rhona MacPhee F Islay Dnf
207 Brian Brennan MV50 Westerlands Dnf
208 Mick Robinson MV50 Nottingham Dnf