Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/01/2012 – Lambs Longer Leg





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 00:26:40
2 Tom Brunt M Holmfirth Harriers AC 00:27:05
3 Darren Holloway M40 Pennine FR 00:27:50
4 Muir Morton M Pennine FR 00:27:55
5 Dave Ward M Pennine FR 00:29:01
6 Ian Mills M40 Unattached 00:29:34
7 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners & AC 00:29:53
8 Malcolm Johnson M Stockport Harriers & AC 00:30:03
9 Mark Messenger M45 Macclesfield Harriers & AC 00:30:17
10 Austin Frost M Dark Peak FR 00:30:57
11 Richard Horsfield M50 Dark Peak FR 00:31:34
12 Mark Lawrence M Unattached 00:31:51
13 Ian Warhurst M50 Pennine FR 00:32:17
14 Jonny Downing M Unattached 00:32:28
15 Glen Irving M Dark Peak FR 00:32:34
16 Rob Halfpenny M Manchester Tri 00:32:36
17 Alastair Cowell M Glossop MRT 00:33:04
18 Barry Blyth M65 Macclesfield Harriers & AC 00:33:32
19 Andy Barnett M50 Dark Peak FR 00:33:50
20 Mark Eastman M Unattached 00:33:57
21 Roger Dent M45 Tintwisle Flyer 00:34:19
22 Roger Hirons M40 Unattached 00:34:21
23 Mark Smith M50 Pennine FR 00:34:29
24 Peter Edgerton M50 Pennine FR 00:34:36
25 Roland Strube M45 Pennine FR 00:34:39
26 Geoff Spencer M Unattached 00:34:43
27 Ronald Rees M55 Pennine FR 00:34:44
28 Andy Butler M50 Pennine FR 00:34:57
29 Ben Jay M40 Unattached 00:35:16
30 Naomi Greaves F Pennine FR 00:35:18
31 Lee Grant M40 Goyt Valley Striders 00:35:50
32 Alan Bocking M55 Cheshire Hill Racers 00:36:09
33 Dan Riley M Pennine FR 00:36:14
34 Darren Wallis M40 Kinder MRT 00:36:18
35 Pete Robinson M45 Pennine FR 00:36:21
36 Mary Edgerton F50 Pennine FR 00:36:22
37 Claire Parker F Pennine FR 00:36:31
38 Tim Isherwood M Unattached 00:36:37
39 Duncan Irving M40 Pennine FR 00:36:43
40 Lucas Jones M Goyt Valley Striders 00:36:47
41 Richard Yorke M Unattached 00:36:48
42 Pete Bailey M50 Buxton & District AC 00:37:09
43 Katherine Harvey F50 Pennine FR 00:37:16
44 Graham Barnes M55 Unattached 00:37:17
45 Stuart Johnson M Unattached 00:37:26
46 Andrew Hubert M40 Unattached 00:38:07
47 Trevor Longman M60 Macclesfield Harriers & AC 00:38:13
48 Tim Ruck M Pennine FR 00:38:28
49 Paul Heaney M Unattached 00:38:32
50 Steve Temple M50 KFR 00:38:38
51 Eoin Connaughton M50 Dark Peak FR 00:38:44
52 Gary Atkinson M45 Unattached 00:38:53
53 Steve Grace M Pennine FR 00:38:58
54 David Woodward M Unattached 00:39:02
55 Barnaby Crawshaw M Unattached 00:39:22
56 Lisa Bloor F45 Pennine FR 00:39:32
57 Alison Brentnall F60 Pennine FR 00:39:34
58 Trevor Murgatroyd M45 Calder Valley FR 00:39:42
59 Andrew Holmes M Unattached 00:39:49
60 Nick Ham M45 Stockport Harriers & AC 00:39:50
61 Richard Pegram M45 Wirksworth 00:40:43
62 David Forshaw M40 Buxton & District AC 00:41:26
63 Paula Gould F Holmfirth Harriers AC 00:41:33
64 Barbara Haigh F65 Penistone Footpath Runners & AC 00:41:39
65 Ann Seipp F40 Pennine FR 00:42:24
66 Neil Goldsmith M60 Pennine FR 00:44:35
67 Trish Justin F50 Pennine FR 00:44:36
68 Joseph Warne M Unattached 00:45:14
69 Rosemary Jones F Unattached 00:46:14
70 Matthew Wilde M Unattached 00:46:26
71 Martin Griffiths M40 Dark Peak FR 00:46:29
72 Mary L Jones F40 Goyt Valley Striders 00:47:17
73 Matthew Scott M Unattached 00:47:27
74 Lee Wagstaff M40 Goyt Valley Striders 00:48:06
75 Dave Willis M55 Unattached 00:48:30
76 Beryl Buckley F60 Glossopdale Harriers 00:49:18
77 Carl Buckley M65 Glossopdale Harriers 00:51:07
78 Julian Page M45 FRA 00:51:14
79 Trevor Faulkner M65 Wilmslow RC 00:51:37
80 Emma-Jane Eaton F Goyt Valley Striders 00:53:41
81 Julie Ryan F40 Unattached 00:53:47
82 Caroline Page F45 FRA 00:53:55