Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/10/2011 – Sandstone Trail Race B





  
Pos Name Category Club Time
1 George Thompson M Vale Royal AC 01:09:05
2 James Docherty M West Cheshire AC 01:14:01
3 Ben Flannery M Unattached 01:17:24
4 Martin Jones MV50 Unattached 01:17:36
5 Colin Martin MV50 Spectrum Striders 01:18:20
6 Mike Procter M Unattached 01:18:31
7 Paul Stinton M Buckley Runners 01:18:47
8 Kenny Begley MV40 City Of Chester Triathlon Club 01:19:44
9 Philip Cuthbert M Wallasey AC 01:19:48
10 Jez Edwards M Lymm Runners 01:19:58
11 Tim Rutherford MV40 Razzers Runners 01:20:02
12 Ian Hughes MV40 Unattached 01:20:41
13 Mike Smithard MV60 Deeside Orienteering Club 01:20:47
14 Rob Jones M City Of Chester Triathlon Club 01:21:16
15 Andrew Mallagh MV40 Delamere Spartans 01:21:54
16 Geoff Rawlinson MV50 Unattached 01:22:18
17 Jonathan Cole M Ellesmere Port RC 01:22:21
18 Andy Garnett MV50 Spectrum Striders 01:22:38
19 Alison Cole L Ellesmere Port RC 01:22:44
20 Brad Ehlen MV40 Spectrum Striders 01:22:47
21 Daniel Craigen M City Of Chester Triathlon Club 01:23:23
22 Mark Flanagan MV40 Sunlight Runners 01:24:10
23 Matthew Whitfield MV50 Ellesmere Port RC 01:25:29
24 Mark Smith M Tattenhall Runners 01:26:14
25 Tim Knight MV40 Unattached 01:26:36
26 Paul Chrisp MV40 Delamere Spartans 01:26:42
27 Mark Checkley MV40 Lostock AC 01:27:38
28 Marcus Walker MV50 Unattached 01:27:39
29 Michelle Murphy LV40 Liverpool Harriers & AC 01:27:41
30 Neil Hindle MV50 Unattached 01:28:19
31 Neil Atkinson MV40 West Cheshire AC 01:28:34
32 Andrew Blair MV40 Tattenhall Runners 01:28:51
33 Ann-Marie Jones LV50 Altrincham & District AC 01:29:22
34 Dave Abel MV50 Unattached 01:29:31
35 David Ellis M Weaverham Shadows 01:29:54
36 Caroline Hemming LV40 Spectrum Striders 01:30:55
37 Michael Charman MV60 Spectrum Striders 01:30:57
38 Simon Bowden M Tattenhall Runners 01:31:39
39 Rob Arnold MV50 Manchester Triathlon Club 01:31:52
40 Mark Tabor MV40 City Of Chester Triathlon Club 01:32:24
41 Lisa Davies LV40 West Cheshire AC 01:32:51
42 Neil McIntyre MV50 West Cheshire AC 01:32:53
43 Dave Thompson MV50 Spectrum Striders 01:33:01
44 Vanessa Griffiths LV40 Helsby RC 01:33:04
45 Adam Gordon M Unattached 01:33:09
46 Grace Neal L Unattached 01:33:18
47 James Wise M Unattached 01:33:19
48 Tim Holloway MV40 Delamere Spartans 01:33:23
49 Gavin Reeves M Wrexham Amateur AC 01:33:40
50 Karl Green M Unattached 01:35:00
51 John Hughes MV50 Unattached 01:35:13
52 Alan Coatsworth MV50 Unattached 01:35:14
53 Clive Colson MV40 Unattached 01:35:17
54 Peter Elliott MV50 Pensby Runners 01:35:25
55 Denis Garnham MV40 Unattached 01:36:11
56 Chris Gibbs MV40 Carneddau Triathlon Club 01:36:14
57 Matt Bardell MV40 Unattached 01:36:44
58 Scott Byrom M Unattached 01:37:08
59 Bob Benson MV50 West Cheshire AC 01:37:20
60 Steve Frood MV50 Unattached 01:37:22
61 Amanda Davies L Tattenhall Runners 01:37:28
62 Jane Pickering LV40 West Cheshire AC 01:37:53
63 Carole Morrison LV40 Birkenhead AC 01:38:47
64 Mark Roberts MV50 Pensby Runners 01:39:01
65 David Quirk MV50 Pensby Runners 01:39:03
66 Carol Shaw LV40 Helsby RC 01:39:36
67 Nick Blackburn MV40 Weaverham Shadows 01:39:39
68 Richard Mathews MV50 Warrington Tri Club 01:39:42
69 Andrew Mills MV50 Unattached 01:39:45
70 Tony Turner MV50 Delamere Spartans 01:39:50
71 Alan Durston MV60 Ellesmere Port RC 01:39:53
72 Mark Fidler MV40 Ellesmere Port RC 01:39:55
73 Lee Farrar M Unattached 01:40:40
74 Mike Perchard MV50 West Cheshire AC 01:40:49
75 Alison Smith L Tattenhall Runners 01:41:09
76 Catherine Hill LV40 Deeside Orienteering Club 01:41:37
77 Grace Hart LV40 Tattenhall Runners 01:41:40
78 Geoffrey Hankinson MV60 Dark Peak Fell Runners 01:41:42
79 Gavin Butler MV40 Delamere Spartans 01:41:57
80 Gordon McLeod MV50 Sunlight Runners 01:42:14
81 Shaun Telford MV40 Delamere Spartans 01:42:29
82 David Wileman MV40 Unattached 01:42:58
83 Alison Meakin LV50 Helsby RC 01:43:06
84 John Gallon MV60 Helsby RC 01:43:20
85 Linda Edmondson LV40 Wrekin Road Runners 01:43:24
86 Andrew Thomas MV40 Unattached 01:43:35
87 Simon Yates MV40 Unattached 01:43:41
88 Mike Healy MV40 Unattached 01:44:11
89 Pauline Davies LV50 Vale Royal AC 01:44:14
90 Gordon Adam MV50 Unattached 01:44:15
91 Sian Tabor LV40 City Of Chester Triathlon Club 01:44:36
92 Fay Briscoe L Delamere Spartans 01:45:39
93 Patrick Henley MV60 Liverpool Harriers & AC 01:45:49
94 Colin Lamprey MV50 Pensby Runners 01:46:15
95 Frances Clayton L Unattached 01:46:20
96 John Cleworth M Unattached 01:46:25
97 Graham Lloyd MV40 Helsby RC 01:46:36
98 Mark Rainford MV50 Unattached 01:46:48
99 David Brunton MV50 Mersey Tri 01:46:57
100 Karen Dalby LV40 Liverpool Harriers & AC 01:47:11
101 David Neal MV50 Unattached 01:47:19
102 Stephen Roberts MV60 Pensby Runners 01:47:31
103 Liz Stokes LV40 Unattached 01:47:35
104 Barry Grantham MV60 Unattached 01:48:02
105 Lesley Oldfield LV50 South Cheshire Harriers 01:48:30
106 Louise Shannon L Unattached 01:48:49
107 Steve Binns MV50 Unattached 01:48:50
108 Pauline Newton LV50 Newport And District 01:48:53
109 Alun Evans MV40 Razzers Runners 01:49:12
110 Graham Turner M City Of Chester Triathlon Club 01:49:29
111 Helen Orr L Unattached 01:49:45
112 Elizabeth Jackson LV40 Deeside Orienteering Club 01:50:07
113 Paul Adamson M Unattached 01:50:58
114 Anne Hurrell LV50 Deeside Orienteering Club 01:51:34
115 Louise Law LV40 Unattached 01:51:42
116 Amy Edwards L City Of Chester Triathlon Club 01:51:45
117 Jaynie Turner L Delamere Spartans 01:52:11
118 Karen Midgley LV40 Unattached 01:52:15
119 Mike Mason MV40 Unattached 01:52:30
120 Richard Homer MV40 Unattached 01:52:56
121 Julia Fidler L Ellesmere Port RC 01:53:06
122 David Say MV60 Unattached 01:53:20
123 Henrietta Grice LV40 Unattached 01:53:45
124 Valarie Ball LV50 Unattached 01:55:48
125 Georgina Healy LV40 Unattached 01:56:29
126 Stephne Douglas L Delamere Spartans 01:56:34
127 Roger Brace MV60 Sunlight Runners 01:57:48
128 Darren Wilson M Unattached 01:58:34
129 Philippa Tyson LV40 Unattached 01:58:43
130 Garreth Shannon M Unattached 01:59:15
131 Sinead Malone L West Cheshire AC 01:59:27
132 Catherine Cuthbert L Wallasey AC 01:59:40
133 Lesley Rowlands LV40 Unattached 01:59:43
134 David Rowlands MV60 South Cheshire Harriers 01:59:46
135 Stella Elliott LV50 Pensby Runners 01:59:57
136 Frank Ball MV50 Unattached 02:00:57
137 Birgit Schalow LV40 City Of Chester Triathlon Club 02:02:03
138 Shaun Kearon MV40 TNRC 02:02:30
139 Craig Jones MV40 Sunlight Runners 02:02:41
140 John Baldacchino MV40 Unattached 02:03:03
141 Karen Wilkins LV40 Unattached 02:03:08
142 Kelly Bailie L Unattached 02:03:15
143 Stephen Mills MV60 Peninsula Orienteering Club 02:03:32
144 Julie Shalloe LV40 City Of Chester Triathlon Club 02:04:19
145 Nania Mason LV40 City Of Chester Triathlon Club 02:04:20
146 Andrew Evans MV40 Mersey Tri 02:05:18
147 Peter Norman MV70 Wrexham Amateur AC 02:05:31
148 Louise Worthington LV40 Unattached 02:07:38
149 Jane Flanagan LV40 Arrowe Park Amblers 02:07:52
150 Sally Evans LV40 Mersey Tri 02:08:07
151 Emma McNamara LV40 Mersey Tri 02:08:09
152 Amy Bird L City Of Chester Triathlon Club 02:16:12
153 John Shannon MV60 Unattached 02:19:28
154 David Thorley MV60 Audley RC 02:20:02
155 Les Hewitt MV50 Spectrum Striders 02:21:19
156 Mark Sullivan MV50 Unattached 02:27:38
157 Anne Hewitt LV50 Spectrum Striders 02:29:59
158 Barry Chambers MV50 Vale Royal AC  dnf
159 Charlotte Wilson L Liverpool Harriers & AC dnf