Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/10/2011 – Sandstone Trail Race A





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Cale M Shrewsbury AC 01:52:37
2 John Hunt MV40 Wirral AC 01:54:11
3 Peter Mallison MV40 South Cheshire Harriers 01:57:40
4 Jez Brown M Buckley Runners 01:59:43
5 Neil Parry M Clwydian Range Runners 02:01:04
6 Michael Hatton MV50 South Cheshire Harriers 02:01:26
7 Gary Norgrove MV40 Wrecsam Tri Club 02:03:20
8 Andrew Clague MV40 West Cheshire AC 02:05:15
9 Chris Baynham-Hughes M Helsby RC 02:08:29
10 Peter Taylor M Tattenhall Runners 02:12:45
11 Oliver Blomfield MV40 Lochaber AC 02:13:10
12 Andrew Mayers MV40 South Cheshire Harriers 02:13:22
13 Dave Douglas MV40 Delamere Spartans 02:13:41
14 Mark Liptrot MV40 St Helens Sutton AC 02:13:55
15 Simone Capponi M Penny Lane Striders 02:14:08
16 Nicholas Hackett M South Cheshire Harriers 02:14:21
17 Julian Spencer MV50 Spectrum Striders 02:14:27
18 Duncan Drasdo MV40 Trafford AC 02:15:15
19 Alison Drasdo LV40 Trafford AC 02:15:19
20 Roy Woodland MV50 Unattached 02:16:04
21 Robert Hough MV40 Spectrum Striders 02:16:07
22 Simon Ellis MV40 Tattenhall Runners 02:16:15
23 Tom Sutcliffe M Unattached 02:16:33
24 Rob Arden M Tattenhall Runners 02:16:42
25 Lisa Grantham L Wirral AC 02:17:03
26 Robert Chambers M Tattenhall Runners 02:17:39
27 Stephen Purcell M Unattached 02:17:43
28 Derek Boothby M Wrecsam Tri Club 02:18:01
29 Nicholas Holmes MV50 Tattenhall Runners 02:18:51
30 Steven Walker MV40 City Of Chester Triathlon Club 02:18:54
31 Pat Hudson M South Cheshire Harriers 02:19:01
32 Iain Stanton M Vale Royal AC 02:19:04
33 Edward Halliwell M Helsby RC 02:19:31
34 Jim Dawson MV40 Warrington RRC 02:20:18
35 Ruth Isaacs LV50 Pensby Runners 02:21:00
36 Dave Thompson MV40 Razzers Runners 02:21:05
37 Ian Landucci MV40 Helsby RC 02:22:01
38 Tim Bent MV40 Wrexham Amateur AC 02:22:28
39 Kevin Glover M Axe Valley Runners 02:22:41
40 Keith Simpson MV40 Wallasey AC 02:22:43
41 Kyle Forshaw M Unattached 02:22:46
42 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 02:23:59
43 Russell Godwin MV40 Colwyn Bay AC 02:24:27
44 Dan Hasted M Pensby Runners 02:24:48
45 Stephen Dawson MV40 South Cheshire Harriers 02:25:02
46 Stephen Thompson MV40 Vale Royal AC 02:25:47
47 Scott Liddell MV50 Spectrum Striders 02:25:50
48 Neal Jones M Colwyn Bay AC 02:25:59
49 David Murphy M Vale Royal AC 02:26:22
50 Andy Conner MV40 Unattached 02:26:24
51 Charles Rowland MV50 Unattached 02:26:27
52 Stephen Spall MV40 City Of Chester Triathlon Club 02:27:04
53 Jane Ashbrook L Helsby RC 02:27:27
54 Simon Greenwood MV40 City Of Chester Triathlon Club 02:27:44
55 Don Houghton MV40 Razzers Runners 02:27:48
56 Ruth Pryce L South Cheshire Harriers 02:27:50
57 Andrew Norgrove MV40 Wrexham Amateur AC 02:27:52
58 David Haines MV40 Vale Royal AC 02:28:00
59 Andrew Keeley MV40 Penny Lane Striders 02:28:09
60 Darron Rogers M Unattached 02:28:30
61 Stephanie Loach L Pensby Runners 02:28:40
62 Michael Burns MV40 Ellesmere Port RC 02:29:48
63 Chris Jagan MV60 Unattached 02:30:22
64 Dale Norman M Unattached 02:30:33
65 Alistair McNay M Tattenhall Runners 02:30:37
66 Jon Hateley MV40 Deeside Orienteering Club 02:30:42
67 Jonathan Tate MV40 South Cheshire Harriers 02:31:34
68 Katie Latham L South Cheshire Harriers 02:31:37
69 Nick Wishart MV40 Delamere Spartans 02:31:42
70 Gemma Barnett L Vale Royal AC 02:31:55
71 Rob Eaton MV40 Tattenhall Runners 02:32:48
72 John Todd MV50 Vale Royal AC 02:33:12
73 Steve Mee M Delamere Spartans 02:33:42
74 John Humphries MV50 Mysteruns Of Abergele 02:33:52
75 Jo Molyneaux LV50 Vale Royal AC 02:34:02
76 Ewan McCallum MV40 Unattached 02:34:06
77 Dawn Urquhart L Buckley Runners 02:34:09
78 Stuart Barnard M Pensby Runners 02:34:23
79 Paul Miller MV50 Tattenhall Runners 02:34:47
80 Paul Donoghue MV40 Buckley Runners 02:34:55
81 John Booth MV50 South Cheshire Harriers 02:35:21
82 Mike McCabe MV40 Newburgh Nomads RC 02:35:27
83 Stephen Whincup MV50 South Cheshire Harriers 02:35:41
84 Peter Hughes MV40 Wrexham Amateur AC 02:35:53
85 Adrian Mercer MV40 Pensby Runners 02:36:18
86 James Hack M Delamere Spartans 02:36:28
87 Charlie Rowlands MV40 South Cheshire Harriers 02:36:30
88 Tim Charmley MV40 Tattenhall Runners 02:36:54
89 Keith Brown MV50 Warrington RRC 02:37:24
90 Robert Wright MV60 Razzers Runners 02:38:07
91 Andrea Mageean LV40 City Of Chester Triathlon Club 02:38:50
92 Joanne Smith L Trent Park Running Club 02:39:06
93 Greg Lambert MV40 Razzers Runners 02:39:16
94 Rob Butler M Unattached 02:39:20
95 Alli Grundy L Tattenhall Runners 02:40:56
96 Charles Ashley MV50 Wrexham Amateur AC 02:41:04
97 Linda Hampton-Jones LV40 Wrexham Amateur AC 02:41:12
98 Pat Peers LV50 Pensby Runners 02:41:23
99 Jeff Adams MV50 Pensby Runners 02:41:26
100 Keith Packer MV40 Unattached 02:41:30
101 Paul Clutterbuck MV40 Vale Royal AC 02:41:45
102 David Feakes MV40 Helsby RC 02:42:07
103 Robert Mayers MV40 South Cheshire Harriers 02:42:40
104 Joanne Edwards LV40 Vale Royal AC 02:43:29
105 Neil Murphy MV50 Deeside Orienteering Club 02:43:37
106 Martin Hilton MV40 Tattenhall Runners 02:43:39
107 Mark Davies M West Cheshire AC 02:44:09
108 Dean Hodge M City Of Chester Triathlon Club 02:44:21
109 Duncan Marlow M Askern DRC 02:44:23
110 Kath Stott LV50 Tattenhall Runners 02:45:38
111 Alison McDonald LV40 Ellesmere Port RC 02:47:08
112 Rachel Arnold LV40 Helsby RC 02:47:29
113 Christine Salvage LV50 City Of Chester Triathlon Club 02:47:54
114 Tarja Kinnunen LV40 Penny Lane Striders 02:48:22
115 David Green M Pensby Runners 02:48:41
116 Mike McCorkell MV40 Tattenhall Runners 02:48:44
117 Gary Gunner MV60 Croft Ambrey RC 02:49:19
118 Pete Connolly MV40 Unattached 02:49:52
119 Valerie Kinvig LV40 Vale Royal AC 02:49:57
120 Steve Smith MV40 Vale Royal AC 02:50:02
121 Andrew Orr MV40 Unattached 02:50:21
122 Phil Cliff MV40 South Cheshire Harriers 02:50:37
123 John Foulds MV50 Astley & Tyldesley Road Runners 02:50:46
124 Ashleigh Eaton L Tattenhall Runners 02:50:52
125 Andy Turnbull M Tattenhall Runners 02:50:54
126 Alan Harding M Delamere Spartans 02:51:37
127 Steve Quinn M Unattached 02:52:01
128 Kate Lightfoot LV40 Tattenhall Runners 02:52:21
129 Rob Bode M Unattached 02:52:33
130 St├ęphane Paulus LV40 Unattached 02:52:49
131 Val Kerr LV50 Ilkley Harriers 02:52:59
132 Sarah Jackson L Liverpool Harriers & AC 02:53:09
133 Jane Carmichael LV40 Unattached 02:53:46
134 Lesley Feakes LV40 Helsby RC 02:54:00
135 Andy Whittaker M Delamere Spartans 02:54:02
136 Robert Webster MV50 Tattenhall Runners 02:55:01
137 Vicky Ronald LV40 Colwyn Bay AC 02:55:06
138 Charlie Eldred MV40 Tattenhall Runners 02:56:00
139 Ian Brisbane MV40 Eryri Harriers 02:56:17
140 Janet Snow LV50 Vale Royal AC 02:56:58
141 Nigel Crompton MV50 Pensby Runners 02:57:00
142 Iain Bell MV40 Deeside Orienteering Club 02:58:38
143 Bill Mcdonnell MV50 Pensby Runners 02:59:05
144 Annette Loveday LV40 Unattached 02:59:19
145 Rachel Saunders LV40 Wallasey AC 03:00:27
146 Andrew McTernan M Unattached 03:01:34
147 Gillian Csizmadia LV40 Wrexham Amateur AC 03:03:36
148 Kathy Frankland LV40 Tattenhall Runners 03:04:13
149 Jackie Keasley LV50 Helsby RC 03:06:31
150 Keith Scovell MV40 Arrowe Park Amblers 03:07:54
151 Austin Bell MV50 Mysteruns Of Abergele 03:08:11
152 Sharon Basford L Tattenhall Runners 03:08:14
153 Benjamin Sealey M Unattached 03:12:16
154 Ian Blakebrough MV60 Cheshire Hash House Harriers 03:15:58
155 Joanne Dodd LV40 Wrecsam Tri Club 03:17:08
156 Alasdair Dyde MV40 South Cheshire Harriers 03:18:32
157 Daniel Williams M Unattached 03:19:22
158 Janet Evans LV40 South Cheshire Harriers 03:26:27
159 Sue Davies LV40 South Cheshire Harriers 03:26:28
160 Joanne Aartse-Tuyn LV40 Mow Cop Runners 03:35:06
161 Melanie Williams LV40 Mysteruns Of Abergele 03:37:42
162 Lorraine Clarke LV40 Mow Cop Runners 03:42:28
163 Jeanette Hatton LV40 South Cheshire Harriers 03:55:55
164 Sarah Dyde LV40 South Cheshire Harriers 03:55:57
165 Robert Hornby MV50 Unattached dnf