Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/10/2011 – Breidden Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Cale SM Mercia 00:53:18
2 Tim Davies SM Mercia 00:55:16
3 Paul Jones M40 Mercia 00:57:05
4 Ifan Rhys Richards SM Meirionnydd 00:59:48
5 Pete Vale SM Mercia 00:59:59
6 Ian Grindley M45 Mercia 01:00:17
7 Daniel Young SM Telford AC 01:00:34
8 Simon Edwards M40 Buckley Runners 01:00:40
9 Martin Shaw SM Mynydd Du 01:00:54
10 Roland Stafford SM Mercia 01:01:10
11 Karl Beardall SM Fleckney & Kibworth 01:01:23
12 Richard Johnson SM Islwyn RC 01:01:49
13 Edward Davies M55 Mercia 01:01:59
14 Simon Roberts M40 Buckley Runners 01:02:06
15 Eric Monda SM U/A 01:03:12
16 Andrew Birch M40 Trismart 01:03:17
17 Anna Bartlett L40 Shrewsbury AC 01:03:26
18 Paul Edward Jones M45 UA 01:03:37
19 Adam Haynes M50 Eryri 01:03:51
20 Steve Turk M40 Shrewsbury AC 01:03:58
21 Matthew Clewes M50 Mercia 01:04:05
22 Paul Beeson M45 Maldwyn Harriers 01:04:15
23 Pete Matthews SM Kenilworth Runners 01:04:34
24 Dave Powell M50 Aberystwyth 01:04:47
25 Chris Penny M50 Mercia 01:05:01
26 Julian Bradbury M45 Mercia 01:05:02
27 Tim Werrett SM Mercia 01:05:12
28 Mel Price SL Mercia 01:06:15
29 Tristan Windley SM Springfield Striders 01:07:43
30 Mark Agnew M45 Mercia 01:08:05
31 Andrea Rowlands SL Eryri 01:08:11
32 Vic Belshaw M50 Denbigh 01:08:37
33 Paul Cadman M45 Mercia 01:08:43
34 Haydon Jones M50 Maldwyn Harriers 01:08:48
35 Ian Gladwell M45 West End Runners 01:08:50
36 Matt Sheehan M45 Mercia 01:09:00
37 John Marshall M45 Pudsey Pacers 01:09:09
38 David Egglestone M45 Shropshire Shufflers 01:09:24
39 Dave Woodvine M40 Shropshire Shufflers 01:09:29
40 Duncan Beales M45 Shrewsbury AC 01:09:31
41 Graham Spencer M55 Mercia 01:09:36
42 Glynn Fletcher M45 Maldwyn Harriers 01:09:45
43 Michael Kelly M40 Leighton AC 01:09:46
44 Craig Lewis M40 Amazing Feet 01:09:59
45 Ed Harmer M40 Eryri 01:10:11
46 David Marham M45 Leighton Buzzard Athletic 01:10:37
47 John Richards M45 Oswestry Olympians 01:10:48
48 Jeremy Randell M45 Clwydian Range Runners 01:10:58
49 Chris Wilcox M55 Clwydian Range Runners 01:11:12
50 Andy Mason M45 Springfield Striders 01:11:27
51 Tim Devanney M40 Shropshire Shufflers 01:11:39
52 Alan Heath M40 Clwdian Range Runners 01:13:03
53 Peter Johnson M55 Mercia 01:13:05
54 Tom OBoyle MU23 Newport & Dist 01:13:07
55 Colin Lancaster M50 Telford 01:14:59
56 Jack Agnew MU18 Mercia 01:15:08
57 Karl Steinegger MU23 Ambleside AC 01:15:10
58 Rod Sutcliffe M60 Calder Valley 01:15:13
59 Neil Hindle M55 FRA 01:15:20
60 Julian Catmull M45 Springfield Striders 01:15:23
61 James Fraser SM U/A 01:15:24
62 Tom Roo SM Mercia 01:15:30
63 Jon Legge M45 Springfield Striders 01:15:36
64 Andrew T Davies M60 Telford Harriers 01:15:39
65 Sarah Colbert L40 Springfield Striders 01:15:40
66 Matthew Heywood SM U/A 01:15:41
67 Joane Moore L40 U/A 01:15:46
68 Mark Atherton M40 Merionnydd RC 01:15:56
69 Emma Gould LU23 Serpentine RC 01:15:58
70 Jim Tinnion M40 Mercia 01:15:59
71 Steven Marshall M45 Leighton Athletic 01:16:00
72 Niall Davidson SM Village Vipers 01:16:04
73 Stephen Bajic M50 Telford Harriers 01:16:08
74 Joseph Hughes SM Mercia 01:16:09
75 Bernie Jones M50 U/A 01:16:12
76 Ruth Stafford SL Mercia 01:16:13
77 Sam White SM West End Runners 01:16:20
78 Louise Barker SL Aberystwyth 01:16:23
79 Guy Whitmarsh M65 Croft Ambry 01:16:29
80 Ross Powell M55 Mercia 01:16:33
81 Tony Hulme M60 Wilmslow 01:16:35
82 Peter Hudson M50 Mercia 01:16:36
83 Terry Davies M55 Mercia 01:16:37
84 Wendy Trimbel SL Eryri 01:16:52
85 Richard Borne M40 N/A 01:16:56
86 Martyn James M50 Shropshire Shufflers 01:17:06
87 Geraint Davies SM Staffordshire Moorlands 01:17:21
88 John Morris M50 VCAC 01:17:37
89 Wayne Guest M40 Shropshire Shufflers 01:17:53
90 John Currie M55 Mercia 01:17:56
91 Gill Evans L50 Shepshed 01:18:32
92 Steve Riley M45 Helsby 01:18:37
93 Andrew Brooke M50 U/A 01:18:49
94 Andy Rose SM 0 01:19:01
95 David Harris SM U/A 01:19:10
96 Martin Cortvriend M55 Denbigh Harriers 01:19:16
97 Nigel Rowlands M40 Clwydian RR 01:19:18
98 John Williams M55 Sprinfield Striders 01:19:24
99 Celia Mills L45 Calder Valley 01:19:35
100 Phil Clarke M50 Mercia 01:19:43
101 Dave Hopkins M55 Telford AC 01:19:49
102 Simon Barkley SM Oswestry Olympians 01:19:53
103 Sandra Rowlands L40 Clwydian Range Runners 01:19:56
104 Tony Paul SM U/A 01:20:18
105 Phil Gillard M50 Helsby 01:20:30
106 Paul Sanderson M55 Telford AC 01:20:34
107 Andy Barton M55 Shropshire Shufflers 01:20:35
108 David York M45 Tattenhall Runners 01:20:44
109 Tony Cusack M50 West End Runners 01:21:47
110 Lyndon Williams M40 U/A 01:21:58
111 Anthony Grogan M50 Oswestry Olympians 01:22:03
112 Stevie Jones M55 Eryri 01:22:09
113 Steve Allsopp M45 Wolves & Bilston 01:23:35
114 Marc Recoquille SM FRA 01:27:29
115 Richard Paddock M50 Shropshire Shufflers 01:27:44
116 Dave Owen M60 Prestatyn 01:28:15
117 Francis Ullman M65 WFRA 01:28:24
118 Ellie Salisbury L50 Eryri 01:28:25
119 Emily Millington SL Mercia 01:28:28
120 Yvonne Beckwith L40 Dark Peak 01:29:23
121 Tom Davies M60 Croft Ambrey 01:29:34
122 David Gould M55 West Bromwich Harriers 01:29:47
123 Pilar Near SL Eryri 01:30:01
124 Andy Smith M50 Helsby AC 01:30:26
125 Pete Singer M55 Mercia 01:30:30
126 Jean Turner L50 Telford Harriers 01:30:44
127 Daron Windle M45 Stafford Tri Club 01:30:46
128 Fenella Higgins L40 Buckley 01:30:50
129 Chris Higgins M55 Buckley 01:30:51
130 Emily Wood L45 Eryri 01:31:06
131 Willem V Prooijen M65 Clwydian Range Runners 01:32:18
132 Steve Dewick M45 Dark Peak 01:32:27
133 Chris Hayes SM Prestatyn 01:34:12
134 Linda Edmondson L45 Wrekin RR 01:34:15
135 Jeff Wright M50 Telford Harriers 01:34:18
136 Louise Steel SL Telford Harriers 01:34:18
137 Edward Davies 2 MU23 U/A 01:36:44
138 Paul Rose M55 0 01:36:56
139 Phil Hayes M45 Padmore Plodders 01:37:23
140 Paul Danby M40 Newport & Dist 01:40:49
141 William Davies MU23 U/A 01:43:56
142 Tim Brockington M50 Springfield Striders 01:44:01
143 Phil Martin M70 Bowland 01:44:20
144 Janice Curtis L45 Shropshire Shufflers 01:44:29
145 Gordon Trevor M60 Shrewsbury AC 01:45:34
146 Lucy Davies LU23 U/A 01:59:42
147 Nathan Robinson SM Bolton Utd Harriers 01:59:50
148 Nigel Glaze M45 Mercia 02:14:23
149 Richard Bishop M60 Shropshire Shufflers 02:15:43
150 Sandra Dourty L45 Newport & Dist dnf
151 Alison Larwood L40 Telford Harriers dnf
152 Grahame Hughes M50 Mercia dnf
153 Paul Bowes M40 Shropshire Shufflers dnf