Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2011 – Lake District Mountain Trial - Short





  
Pos Name Category Club Time
1 David Dixon M 02:46:46
2 Mark Graham MV50 Cumberland Fell Runners 02:48:49
3 Jim Andrews MV40 Helm Hill Runners 02:55:22
4 Andy Barnett MV50 Dark Peak Fell Runners Club 02:57:34
5 Richard Dixson M Pennine Fell Runners 03:01:34
6 Graeme Tiffany MV40 Pudsey Pacers RC 03:02:54
7 Neil Hankinson M Pennine Fell Runners 03:07:05
8 Howard Leslie MV40 WCOC 03:14:55
9 Maurice Musson MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:15:19
10 Lindsay Palmer FV40 Glossopdale Harriers 03:19:10
11 Richard Towler MV60 Lakeland Orienteering Club 03:22:22
12 Mairead Rocke FU21 Cambridge University Hare & Hounds 03:22:44
13 Geoffrey Hankinson MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:29:53
14 Alison Harding FV50 Tring RC 03:30:39
15 Ray Johnstone MV60 WCOC 03:30:41
16 Julie Laverock FV40 Salford Harriers & AC 03:33:55
17 Nigel Walker MV50 Kendal AAC 03:34:39
18 Tim Donovan MV40 FRA 03:35:38
19 Christopher Holliday MU21 03:36:04
20 Simon Cane MV60 Settle Harriers 03:36:38
21 Steven Breeze MV40 WCOC 03:37:48
22 Tony Varley MV60 Horwich RMI Harriers 03:38:05
23 Naomi Jones F Lakeland Orienteering Club 03:38:43
24 Julia Laverack FV40 Ambleside AC 03:39:28
25 Tony Stanbridge MV50 03:40:11
26 Roderick Pugh MV50 Johnnie Walker Kilmarnock Harriers & AC 03:40:34
27 Claire Towler F Lakeland Orienteering Club 03:41:27
28 James Bumby MV40 03:44:11
29 Dave Lockwood MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:46:59
30 Roger Breakell MV60 FRA 03:47:37
31 Robert Marsden MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:49:34
32 Jenny Hands F BAOC 03:54:56
33 Elizabeth Hindle FV50 Dallam Running Club 03:56:28
34 Les Thurston MV60 Bishops Stortford RC 03:56:37
35 Tony Wagg MV60 MDOC 03:57:29
36 Anne Salisbury FV50 Warrior Orienteering Club 03:57:36
37 Albert Sunter MV50 Horwich RMI Harriers 04:05:18
38 Malcolm Ruckledge MV60 WCOC 04:07:13
39 Ian Cruickshank MV40 04:11:14
40 Steve Gale MV50 FRA 04:13:40
41 Mike Moss MV60 Howgill Harriers 04:13:43
42 Andrea Stanbridge FV40 04:15:58
43 David Powell-Thompson MV60 FRA 04:21:08
44 Joss Naylor MV70 Cumberland Fell Runners 04:35:28
45 Jeffrey Harrison MV70 Dark Peak Fell Runners Club 04:36:10
46 Vicky Bunnage F Glossop Ladies 04:38:02
47 Miriam Rosen FV60 Lancaster & Morecambe AC 04:39:36
48 Denis Wood MV60 Borrowdale Fell Runners 05:01:37
49 Ken Ledward MV70 Borrowdale Fell Runners 06:22:16
50 Michael Barnes M Dnf
51 Liz Davies FV50 Arienteers Dnf
52 Karen Dixon F Dnf
53 Gordon Fletcher MV60 FRA Dnf
54 Dick Pasley MV60 Dark Peak Fell Runners Club Dnf
55 Roger Chaldecott MV50 Dnf
56 Andrew Nicoll MV70 Newcastle And Tyneside Orienteers Dnf
57 Ben Lyon MV70 Dnf
58 Walter Wright MV70 Newcastle And Tyneside Orienteers Dnf